Karolina Woźniak| 

Gest 5-latki wzrusza do łez. Rozdała 1000 paczek z drobnymi prezentami

17

Sophia-Rose Fry dostarczyła 1000 paczek pod drzwi dzieci, które przebywają w izolacji i kluczowych pracowników walczących z koronawirusem, takich jak ratownicy medyczni czy policjanci. Akcja rozpoczęła się 30 marca, a we wszystkim 5-latce pomagała mama dziewczynki, 27-letnia Abbie Dawson. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

5-letnia Sophie-Rose Fry postanowiła zrobić coś dobrego dla mieszkańców Preston
5-letnia Sophie-Rose Fry postanowiła zrobić coś dobrego dla mieszkańców Preston (Facebook)

30 marca 5-latka zapytała mamę, czy pomoże jej roznosić po osiedlu rysunki tęczy, które narysowała. Kobieta była zaskoczona. Sophia ma bowiem autyzm i zmaga się z lękiem przed wychodzeniem z domu.

Koronawirus. 5-latka rozdaje paczki z zabawkami dla dzieci w izolacji

Dziecko zdecydowało się zrobić torby z zabawkami i rysunkami dla dzieci, które spędzają obecnie czas w domu. 5-latka zdążyła dostarczyć 1103 toreb, w których znalazły się m.in. ręcznie robione breloczki, a także słodycze - podaje metro.co.uk.

Dziecko rozdało te "dobre paczki" nie tylko najmłodszym, ale także policjantom z Lancashire z Wielkiej Brytanii i ratownikom. 5 maja dostarczyła ostatnie 30 toreb pracownikom supermarketu. Mama Rose przyznała, że jest bardzo dumna ze swojego dziecka.

Jest inspiracją. Żadne słowa nie opiszą tego, jak bardzo jestem z niej dumna - dodała Abbie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Sama Sophie-Rose opowiada, że "kiedy dostarczała paczki razem ze swoją mamą i zostawiała je pod drzwiami wiedziała, że wywołają one uśmiech na twarzy odbiorców". "Najlepszą częścią było rozdawanie paczek ratownikom, bo mogłam zobaczyć ich radość" - tłumaczy.

27-letnia Abbie Dawson zdecydowała się założyć stronę, na którą można wpłacać pieniądze. Wszystkie środki zostaną przekazane dzieciom i dorosłym z autyzmem. 5-latka została także zgłoszona do nagrody Pride of Britain za jej akt dobroci.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Ratują osoby, które doświadczają przemocy. Infolinie przeżywają oblężenie

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić