Wojciech Darewicz| 
aktualizacja 

Greta Thunberg. Autyzm i moment, który zmienił ją w osobę, jaką znamy dzisiaj

326
Podziel się:

Malena Ernman, szwedzka śpiewaczka operowa i mama nastoletniej aktywistki Grety Thumberg, opowiedziała o autyzmie swojej córki. Nie był to jedyny problem, z jakim borykali się rodzice słynnej nastolatki.

Greta Thunberg z rodzicami - matką Malene Ernman (po prawej) i ojcem Svante Thunbergiem (po lewej).
Greta Thunberg z rodzicami - matką Malene Ernman (po prawej) i ojcem Svante Thunbergiem (po lewej). (ONS.pl)

O wszystkim opowiedziała w książce. Premiera wydawania, w którym Malena Ernman przybliża problemy swojej córki, zaplanowana jest na marzec br. Jednak już na tę chwile wiadomo sporo o tym, co w książce ma się pojawić.

Greta Thunberg przestała jeść, schudła 10 kg

Pewnego dnia zachowanie Grety Thunberg radykalnie się zmieniło. Jak tłumaczy jej mama, dziewczyna straciła apetyt. Przestała jeść i drastycznie schudła, tracąc 10 kg wagi w ciągu zaledwie miesiąca. Do tego przestała się uśmiechać, a nawet odzywać.

To tata Grety Thunberg odkrył, co było przyczyną zaburzeń odżywiania. Okazało się, że dziewczyna była prześladowana w szkole. Kiedy wysiłki rodziców przyniosły efekty, a Greta przybrała na wadze, na jej rodzinę spadł kolejny cios. U Thunberg zdiagnozowano autyzm.

Zobacz także: Zobacz także: Greta Thunberg w Davos o polskich górnikach

U Grety Thunberg zdiagnozowano zespół Aspergera. Jak mówi jej mama, usłyszała o “wysokofunkcjonującym” autyzmie. Do tego doszły jeszcze zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.

Greta Thunberg - moment, który przywiódł ją tam, gdzie jest dziś

Książa Malena Ernman opowiada również o tym, jak doskonałą formą terapii stała się dla Grety walka o środowisko naturalne. Kluczowym momentem okazała się projekcja filmu, który aktywistka obejrzała w szkole. Dokument ukazywał skalę zanieczyszczenia oceanów. Po jego obejrzeniu Greta była załamana. Postanowiła działać.

Pierwszy strajk Grety. Kiedy latem 2018 roku Thunberg stanęła z plakatem pod siedzibą premiera Szwecji, rodzice obawiali się, o wpływ jaki może to mieć na jej psychikę. Jednak gdy do nastolatki zaczęły dołączać kolejne osoby, w jej zachowaniu doszło do bardzo pozytywnych zmian. Rodzicie przestali się o nią zamartwiać. Resztą wszyscy znamy z mediów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić