Giertych nie ma wątpliwości. "Wąsik z Kamińskim powinni pojawić się w Sejmie"

79

W czwartek, 25 stycznia, rozpoczęło się 4. posiedzenia Sejmu X kadencji. Wbrew sugestiom polityków PiS - Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński nie pojawili się w parlamencie. Głos ws. zabrał Roman Giertych.

Giertych nie ma wątpliwości. "Wąsik z Kamińskim powinni pojawić się w Sejmie"
Giertych nie ma wątpliwości. "Wąsik z Kamińskim powinni pojawić się w Sejmie" (PAP, Radek Pietruszka)

We wtorek, 23 stycznia Mariusz Kamiński oraz Maciej Wasik zostali ułaskawienie przez prezydenta Andrzeja Dudę. Tego samego dnia opuścili również zakłady karne.

Zaraz po tym zaczęto spekulować, czy wpuszczeni na wolność byli szefowie CBA pojawią się na 4. posiedzeniu Sejmu X kadencji.

W czwartek, 25 stycznia, już od samego rano politycy PiS donosili o wzmożonych siłach policyjnych przed budynkiem Sejmu. Dopytywali nawet, czy Szymon Hołownia aż tak bardzo obawia się Marusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 22.01
Policjanci przed Sejmem, drobiazgowe kontrole samochodów, atmosfera jak przed bitwą. Panie Marszałku, aż tak się Pan boi dwóch posłów Prawa i Sprawiedliwości? Na złodzieju czapka gore… - napisał na serwisie X (dawniej Twitter) Mariusz Błaszczak.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Sejm obstawiony służbami niczym twierdza. Boją się, że dwóch posłów przyjdzie do pracy. W ogóle skala zaangażowania służb w ten teatr zemsty pokazuje, jak przedmiotowo nowa władza traktuje mundurowych. Odnoszę wrażenie, słuchając ich komentarzy, że oni się tym wręcz upajają" - czytamy na profilu Sebastiana Kalety w serwisie X.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Z kolei marszałek Sejmu - również za pośrednictwem mediów społecznościowych - przekonywał, że "panowie Kamiński i Wąsik nie są posłami".

Mandatu pozbawił ich wyrok sądu, nie Sejmu. Sprawa jest zamknięta. Dziś procedujemy ważne obywatelskie projekty. Oczekuję, że wszyscy uszanują obywateli, którzy te projekty do izby wnieśli - napisał Szymon Hołownia.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Giertych nie ma wątpliwości. "Wąsik z Kamińskim powinni pojawić się w Sejmie"

Głos ws. zabrał także Roman Giertych. Zdaniem posła Maciej Wąsik oraz Mariusz Kamiński "powinni pojawić się w Sejmie". "Zgodnie z art.23 ust. 10 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora mają nawet taki obowiązek, gdyż w związku z wygaśnięciem ich mandatów muszą się rozliczyć z ryczałtu na biuro poselskie" - napisał na serwisie X.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ostatecznie jednak Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zabrakło na sali plenarnej. Jarosław Kaczyński stwierdził, że to "przez ich zły stan zdrowia".

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić