Giertych pewny swego. Taki los spotka polityków PiS?

149

W styczniu politycy KO poinformowali o powołaniu Zespołu ds. Rozliczeń. Koordynatorem prac zespołu został Roman Giertych, który w mediach zapowiedział, że wszyscy, którzy popełnili przestępstwa w ciągu ostatnich ośmiu lat zostaną ukarani. Z najnowszego wpisu Giertycha dowiadujemy się, że politycy PiS nie mogą spać spokojnie.

Giertych pewny swego. Taki los spotka polityków PiS?
Giertych pewny swego. Taki los spotka polityków PiS? (GETTY, SOPA Images)

Politycy Koalicji Obywatelskiej w czwartek, 18 stycznia wyjawili, że powołano Zespół ds. Rozliczeń. Zajmuje się przestępstwami poprzedniego rządu Prawa i Sprawiedliwości. Koordynatorem wszystkich działań jest Roman Giertych.

Pierwszy ruch zespołu miał miejsce już 21 stycznia. Wszystko związane jest z ujawnieniem przez byłego agenta CBA Tomasza Kaczmarka informacji o sprzeniewierzaniu publicznych pieniędzy przez kierownictwo tej służby.

Potem zespół złożył zawiadomienie do prokuratury o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy publicznych, byłych posłów, pana Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, czyli ówczesnych szefów CBA.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranny wpis Pawłowicz. Reakcja była błyskawiczna

W środę natomiast zespół spotka się z prezesem Najwyższej Izby Kontroli Marianem Banasiem.

Z tego co wiem informacje które przedstawią dziś inspektorzy NIK na spotkaniu Zespołu KO ds. Rozliczenia PiS będą tego rodzaju, że nie będziemy się zastanawiać czy pisowcy nim zarządzający pójdą do celi, ale na jak długo - przekonuje na platformie X Roman Giertych.

Jak podkreślał Onet, na środowym spotkaniu o godz. 15 mają pojawić się kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli. Z informacji Romana Giertycha nie wynika jednak, czy na spotkaniu otwartym dla mediów pojawi się sam Marian Banaś.

Jarku wreszcie dobre wieści. Przyszedł wasz czas!!!! - dodaje w sieci Giertych, a do wpisu dorzucił jeszcze hasztag #CzasDoCeli.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kłopoty prezesa NIK

Wniosek o uchylenie immunitetu Adama Banasia złożyła do Adama Bodnara Prokuratura Krajowa. Teraz prezes NIK miałby usłyszeć 15 zarzutów. Chodzi m.in. o nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych, jakie składał podczas zasiadania w rządzie Beaty Szydło i jako prezes NIK.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić