Już wszystko jasne. Premier Tusk ujawnił prawdę o żonie

131

Sejm niebawem ma zająć się przepisami, które sprawią, że premier i najważniejsze osoby w państwie będą musiały ujawnić nie tylko swoje majątki, ale również stan posiadania małżonków. Taki obowiązek zostanie nałożony choćby na małżonkę Donalda Tuska. Tymczasem pojawiły się pewne informacje na jej temat.

Już wszystko jasne. Premier Tusk ujawnił prawdę o żonie
Małgorzata Tusk, Donald Tusk (2013) (AKPA)

Za jakiś czas jawne będą nie tylko majątki najważniejszych polityków, ale i ich małżonków. Gdy przepisy wejdą w życie, majątek żony ujawnić będzie musiał choćby premier Donald Tusk.

Ma on rozdzielność majątkową z Małgorzatą Tusk, ale to niczego nie zmienia w kontekście planowanych zmian w regulacjach. W 2017 roku Wirtualna Polska donosiła, że wszystkie nieruchomości, jakie posiadali Tuskowie, zostały przepisane właśnie na Małgorzatę. Skąd taki ruch?

Rodzina i moja żona Gosia odczuwali zagrożenie związane z tą nieustającą nagonką i zorganizowanym polowaniem na mnie z powodów politycznych przez PiS i rząd PiS-u. Absolutnie rozumiałem to poczucie zagrożenia. Jedyną intencją tej decyzji było bezpieczeństwo mojej rodziny, a nie ukrycie czegokolwiek - wyjaśniał Donald Tusk w mediach społecznościowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Joanna Koroniewska o PnŚ i powrocie Katarzyny Dowbor.

Donald Tusk ujawnia. Czym zajmuje się jego żona?

Donald Tusk, jako szef rządu, musiał złożyć deklarację w rejestrze korzyści prowadzonym przez Państwową Komisję Wyborczą. Właśnie tam, na specjalnym druku, musiał przedstawić informację o zajmowanych stanowiskach zarówno w administracji publicznej, jak i podmiotach prywatnych. Trzeba było też wykazać uzyskane darowizny oraz inne korzyści.

Taki dokument musi też złożyć małżonka premiera. Czego dzięki temu dowiedzieliśmy się o Małgorzacie Tusk?

Jak czytamy w deklaracji Małgorzata Tusk nie pełni stanowisk w administracji ani nie jest zatrudniona w prywatnym sektorze. Nie pracuje także na własny rachunek – nie zarabia. Nie otrzymała darowizny od podmiotów zagranicznych, której wartość przekraczałaby 380 zł, a także nie udziela się w fundacjach i spółdzielniach - informuje "Fakt".

Z deklaracji nie wynika, czy Małgorzata Tusk ma jakieś oszczędności. Nie wiadomo też, jakie ma dochody i czy jest np. na emeryturze.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić