Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Giertych sugeruje Kaczyńskiemu, że powinien założyć zbiórkę

330

Roman Giertych w swoim stylu skomentował problemy Jarosława Kaczyńskiego, który nie mógł odwiedzić Macieja Wąsika w więzieniu. Polityk Koalicji Obywatelskiej stwierdził, że następnym razem "pomoże prezesowi PiS". Zasugerował także, że ten powinien założyć zbiórkę. W jakim celu?

Giertych sugeruje Kaczyńskiemu, że powinien założyć zbiórkę
Roman Giertych bez litości dla prezesa Prawa i Sprawiedliwości (AKPA, AKPA)

Jarosław Kaczyński próbował wczoraj (19.01) odwiedzić w więzieniu Macieja Wąsika. Mimo usilnych starań, prezes PiS nie zobaczył skazanego prawomocnym wyrokiem polityka.

Dyrekcja więzienia nie pozwoliła na spotkanie. Uzasadniła, że Kaczyński nie może spotkać się z Wąsikiem, bo "osadzony wykorzystał już limit widzeń w miesiącu".

Sprawę szybko skomentował Roman Giertych. Poseł Koalicji Obywatelskiej zasugerował na Twitterze, że może "pomóc Jarosławowi Kaczyńskiemu w dostaniu się do więzienia". Nie miał jednak na myśli odwiedzin.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Padło pytanie o Giertycha. Posłanka wybuchnęła śmiechem
Jarku, ale jak ty chcesz wejść do więzienia, to ja ci pomogę. Za darmo - napisał Giertych, uderzając w prezesa PiS.

Co Giertych sugeruje Kaczyńskiemu?

Następnie adwokat i były minister edukacji dodał, że Jarosław Kaczyński powinien poprosić o pomoc... internautów. Zasugerował też założenie zbiórki na jednym z popularniejszych serwisów internetowych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Na drugi raz Jarku,jak chcesz wejść do więzienia, a nie umiesz, to załóż zbiórkę na Patronite. Daję ci słowo, że tak się obłowisz, iż będziesz bogatszy nawet od żony Morawieckiego - dodał Roman Giertych.

Dodajmy, że to właśnie poseł Koalicji Obywatelskiej był bardzo zaangażowany w sprawę skazania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Jako adwokat reprezentował oskarżyciela posiłkowego.

To Giertych napisał wniosek o wydanie sądowego nakazu zatrzymania polityków PiS. Wielokrotnie podkreślał w mediach społecznościowych, że "pilnował, aby obydwaj trafili do więzienia".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić