Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

GIS ostrzega. Masz tę herbatę w domu? Pod żadnym pozorem jej nie pij

102
Podziel się:

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed jedną z herbat miętowych dostępnych na rynku. Okazuje się, że wykryto w niej groźną dla zdrowia substancję. Urzędnicy ostrzegają, by pod żadnym pozorem nie pić tej konkretnej herbaty. Jeżeli masz ją w domu, najlepiej jak najszybciej odnieść ją do sklepu.

GIS ostrzega. Masz tę herbatę w domu? Pod żadnym pozorem jej nie pij
GIS ostrzega przed piciem herbaty miętowej dostępnej na rynku (Pixabay)

Chłodne jesienne wieczory to idealny moment na herbatę. O tej porze roku pogoda za oknem może sprzyjać wychyleniu filiżanki smakowitego wywaru. Okazuje się jednak, że należy mieć się na baczności.

Sanepid wydał bowiem ostrzeżenie przed spożywaniem jednej z herbat, którą można nabyć w sklepie. Wykazano, że zawiera ona substancję szkodliwą dla zdrowia.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez austriacką firmę Julius Meinl Austria GmbH wycofaniu niektórych partii herbat miętowych ze względu na stwierdzenie zanieczyszczenia surowca nadchloranem – czytamy w komunikacie GIS.

Komunikat GIS. Herbata miętowa może być niebezpieczna

Ostrzeżenie dotyczy dwóch herbat miętowych. Wskazane produkty to BIG BAG HT ORGANIC REFRESHING MINT, Julius Meinl, 40 g oraz 95007 LEAF BAG HT ORGANIC REFRESHING MINT Julius Meinl, 32 g. Ich dystrybutorem jest firma Julius Meinl Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Pogodnej 10 w Piotrówku Małym.

W przypadku pierwszego produktu wycofywane są herbaty o numerach partii L220326, L220618, L220136 oraz L220619 i datą minimalnej trwałości: 17.02.2024. W drugim ostrzeżenie dotyczy herbat o numerach partii L220376, L220377, L220631, L220701 oraz L220763 i datą minimalnej trwałości: 17.02.2024.

Wstrzymano sprzedaż herbaty. Może być niebezpieczna dla zdrowia

Urzędnicy alarmują, że nadchloran jest substancją szkodliwą dla zdrowia, ze względu na hamowanie wychwytu jodu przez tarczycę. W szczególności dotyczy to dzieci w okresie prenatalnym, niemowląt i osób z niedoborem jodu.

Nie należy spożywać partii produktu określonej w tym komunikacie – głosi komunikat.

Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, Julius Meinl Polska Sp. z o.o. wstrzymał dystrybucję, zabezpieczył towar w magazynie i poinformował swoich odbiorców o sytuacji. Sklepy miały zablokować sprzedaż wskazanych herbat. Działania podejmowane przed dystrybutora cały czas monitoruje Sanepid.

Obejrzyj także: Patohandel. Kołodziejczak: Mięso i nabiał, a na tym ptaki, psy, koty, ludzie. To trafia do sklepu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(102)
MaroAro
2 miesiące temu
Bez ranienia nikogo uczuć,a więc tak skoro herbata miętowa jest zagrożeniem dla zdrowia przez wykryta szkodliwa substancje to czy ktoś jest w stanie mi zapłacić za uszczerbek na zdrowiu bo po spożyciu kilkukrotnie mam w nocy źłe samopoczucie arytmię serca duszności napady gorąca jak i zimna wrażenie po przebudzeniu jak by serce miało zaraz przestać pompować krew więc jak dostanę w nocy zawału wylewu bądź śpiączki to ktoś odpowie za przutrucie młodego człowieka czy jak zawsze zostanie zamienione pod dywan.
Gero
2 miesiące temu
Tak wygląda produkcja "organic". Cena x3, za produkt organicznie skażony herbicydem.
emeryt
2 miesiące temu
Co z paszami dla drobiu z dodatkiem tłuszczy technicznych. Czy drób wychodowany na tych paszach już przestał być szkodliwy dla zdrowia jego konsumentów.
lucek
2 miesiące temu
Taka wiadomosc powinna byc podawana w kazdych wiadomosciach na kazdym kanale a nie tutaj na O2 ,ktorego nikt powaznie nie odbiera
😂😂😂
2 miesiące temu
Zeby bylo smieszniej, to niby niemal ekologiczna?
Licho
2 miesiące temu
Nie boję się mam cztery paczki naszej polskiej herbaty miętowej z Herbapolu
................
2 miesiące temu
"Dzieci w okresie prenatalnym" hahah! nie ma czegoś takiego. W okresie prenatalnym jest płód. To nie jest dziecko.Dzieckiem się staje po narodzinach.Trzeba umieć odróżniać poszczególne zwroty i etapy rozwoju człowieka.
qqq
2 miesiące temu
Nadchloran czego? Potasu? Sodu? Litu? Co to za informacja.....
ola
2 miesiące temu
i nikt za to nie odpowie karnie ??
12345123
2 miesiące temu
min.Kowalczyk to co pan Kołodziejczyk mówi w interesie konsumentów jest prawdą i nie może pan w taki sposób lekceważyć?Kogo pan reprezentuje?Dla kogo pan pracuje?Czy to dla społeczeństwa polskiego?
HWS
2 miesiące temu
Herbatka w sam raz na okazję skażenia promieniotwórczego. Mniam...
Jan
2 miesiące temu
A mnie ciekawi skąd wziął się nadchloran w saszetkach?
Wszystkoszkod...
2 miesiące temu
WEŚCIE SIĘ WSZYSCY LECZCIE NA GŁOWĘ
Pytam
2 miesiące temu
No i co jak już wypita co wtedy, kara dla producenta, nagroda dla skarbu państwa, a co z poszkodowanymi?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić