Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|

Globalny raport klimatyczny. Na 99 procent rok 2020 będzie najgorszy od lat

28
Podziel się:

Meteorolodzy są zgodni, że od 2010 roku na świecie występują rekordowe temperatury. Ostrzegają, że ta tendencja będzie się utrzymywała, a kolejne miesiące mogą zostać zapamiętane jako jedne z najgorętszych w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Obecny rok jest jednym z najgorętszych w ostatniej dekadzie
Obecny rok jest jednym z najgorętszych w ostatniej dekadzie (Getty Images)

Już w styczniu 2020 roku odnotowano najwyższą temperaturę od 2010 roku. Narodowa Agencja Oceanów i Atmosfery podała, że luty i marzec znalazły się na drugim miejscu – goręcej było tylko w 2016 roku.

2020 rok będzie jednym z najgorętszych w ostatnich latach?

Meteorolodzy uważają, że istnieje 74,67 proc. szansa, by w 2020 rok pobito rekord sprzed czterech lat. Jak podaje "IFL Science", wyliczono, że na 99,94 procent ten rok znajdzie się na liście pięciu najgorętszych okresów dekady, a już na 99,99 procent zostanie zaliczony do 10 najgorętszych w ogóle.

Spostrzeżenia naukowców zostały zamieszczone w globalnym raporcie klimatycznym. Obejmuje on okres do marca 2020 roku, a specjaliści opierali swoje wnioski na rozkładzie statystycznym wahań miesięcznych. Porównali je z poprzednimi wartościami uśrednionymi w skali roku.

Naukowcy zabrali głos na temat ostatniego zmniejszenia zanieczyszczeń. Wyrazili obawy, że spadek emisji dwutlenku węgla, będący konsekwencją zmniejszenia aktywności człowieka w związku z pandemią COVID-19, nie wpłynie na globalne ocieplenie. Zaapelowali, aby nawet w obliczu koronawirusa ludzie nie zapomnieli o kryzysie klimatycznym i starali się go rozwiązać.

Zobacz także: Zobacz też: Tak zmienia się nasz klimat. Koszmarne podsumowanie <a href="https://tech.wp.pl/nasa-6176341392255105c">NASA</a>

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(28)
Zmarznięta
2 lata temu
Jest 26 sierpnia, a ja marznę. Rzeczywiście ten rok jest rekordowo... zimny. Tyle w temacie wszystkowiedzących meteorologów i naukowców wszelkiej maści, nic nie wiedzą, ale nie potrafią tego przyznać, tylko pociskają nam kit na każdym kroku ;P
Norbi
2 lata temu
Dwa miesiące bez samolotów starczyło by wróciła typowa pogoda z deszczem i bez upałów.Można ? Ale lepiej wszystko zwalać na kominy i samochody !
i smieszno i
2 lata temu
najwięcej syfu robią wulkany, a to juz chyba nie moja sprawa
kim
2 lata temu
A ja sie cieszę ze bedzie cieplo i sucho bo deszczu i zimna nie lubie
Przegrzany
2 lata temu
Lodowce się topią i spada albedo. Pora pokryć Saharę lustrami.
truteń
2 lata temu
jeden przelot jumbo jeta z Europy do Usa to zużycie paliwa większe niż samochodu osobowego w ciągu 40 lat, więc niech mi nikt nie mówi ,że mój stary diesel truje świat i wpływa na ocieplenie
Nkl
2 lata temu
Już miała być zima stulecia. Głupki nie potrafią przewidzieć pogody na tydzień.
Emily
2 lata temu
Tak samo jest z dietą. 2 tygodnie zdrowej diety nie da zauważalnego efektu u osoby 100kg tu trzeba miesięcy na zmianę. Zanieczyszczenie powietrza kumulowało się przez dziesiatki lat.
Fxbsbs
2 lata temu
Jak będziemy mieli takie zimy stulecia jak nam wróżyli, to ja wysiadam...
west
2 lata temu
podoba mi się twój humor- tak trzymaj!!!!
Franek 1211
2 lata temu
Takie miasta jak np. Wrocław było piękne gdy rosły potężne platany, panowała zieleń i parki najpiękniejsze w Europie.Teraz zamieniony w pustynie z betonu i asfaltu, a żar nie do wytrzymania dla piechura.
erich
2 lata temu
... ani jednej rzeczowej wypowiedzi, same bzdury, brawo internauci, cieszcie się z anonimowości bo tylko to Wam pozostaje ...
EMERYT
2 lata temu
Klimat się zmienia bez względu na postępowanie człowieka. W przeszłości były okresy gorące i chłodne. Naukowcy to udowadniają w swoich pracach naukowych. Robili odwierty w ziemi a następnie badali rdzenie i doszli do wniosku, że w przeszłości były okresy gorące i chłodne. Nawiasem to w maju będzie deszczu bardzo dużo.
sdf
2 lata temu
Nie potrafią przewidzieć pogody na dwa dni ale silą się na głupie raporty.Gdzie ta zima 1000 lecia?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić