o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Globalny raport klimatyczny. Na 99 procent rok 2020 będzie najgorszy od lat

28
Podziel się

Meteorolodzy są zgodni, że od 2010 roku na świecie występują rekordowe temperatury. Ostrzegają, że ta tendencja będzie się utrzymywała, a kolejne miesiące mogą zostać zapamiętane jako jedne z najgorętszych w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Obecny rok jest jednym z najgorętszych w ostatniej dekadzie
Obecny rok jest jednym z najgorętszych w ostatniej dekadzie (Getty Images)
bECtndvV

Już w styczniu 2020 roku odnotowano najwyższą temperaturę od 2010 roku. Narodowa Agencja Oceanów i Atmosfery podała, że luty i marzec znalazły się na drugim miejscu – goręcej było tylko w 2016 roku.

2020 rok będzie jednym z najgorętszych w ostatnich latach?

Meteorolodzy uważają, że istnieje 74,67 proc. szansa, by w 2020 rok pobito rekord sprzed czterech lat. Jak podaje "IFL Science", wyliczono, że na 99,94 procent ten rok znajdzie się na liście pięciu najgorętszych okresów dekady, a już na 99,99 procent zostanie zaliczony do 10 najgorętszych w ogóle.

bECtndvX

Spostrzeżenia naukowców zostały zamieszczone w globalnym raporcie klimatycznym. Obejmuje on okres do marca 2020 roku, a specjaliści opierali swoje wnioski na rozkładzie statystycznym wahań miesięcznych. Porównali je z poprzednimi wartościami uśrednionymi w skali roku.

Naukowcy zabrali głos na temat ostatniego zmniejszenia zanieczyszczeń. Wyrazili obawy, że spadek emisji dwutlenku węgla, będący konsekwencją zmniejszenia aktywności człowieka w związku z pandemią COVID-19, nie wpłynie na globalne ocieplenie. Zaapelowali, aby nawet w obliczu koronawirusa ludzie nie zapomnieli o kryzysie klimatycznym i starali się go rozwiązać.

Zobacz także: Zobacz też: Tak zmienia się nasz klimat. Koszmarne podsumowanie <a href="https://tech.wp.pl/nasa-6176341392255105c">NASA</a>
bECtndwd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bECtndwy
KOMENTARZE
(28)
Zmarznięta
rok temu
Jest 26 sierpnia, a ja marznę. Rzeczywiście ten rok jest rekordowo... zimny. Tyle w temacie wszystkowiedzących meteorologów i naukowców wszelkiej maści, nic nie wiedzą, ale nie potrafią tego przyznać, tylko pociskają nam kit na każdym kroku ;P
Norbi
rok temu
Dwa miesiące bez samolotów starczyło by wróciła typowa pogoda z deszczem i bez upałów.Można ? Ale lepiej wszystko zwalać na kominy i samochody !
i smieszno i
rok temu
najwięcej syfu robią wulkany, a to juz chyba nie moja sprawa
bECtndwz
kim
rok temu
A ja sie cieszę ze bedzie cieplo i sucho bo deszczu i zimna nie lubie
Przegrzany
rok temu
Lodowce się topią i spada albedo. Pora pokryć Saharę lustrami.
truteń
rok temu
jeden przelot jumbo jeta z Europy do Usa to zużycie paliwa większe niż samochodu osobowego w ciągu 40 lat, więc niech mi nikt nie mówi ,że mój stary diesel truje świat i wpływa na ocieplenie
Nkl
rok temu
Już miała być zima stulecia. Głupki nie potrafią przewidzieć pogody na tydzień.
Emily
rok temu
Tak samo jest z dietą. 2 tygodnie zdrowej diety nie da zauważalnego efektu u osoby 100kg tu trzeba miesięcy na zmianę. Zanieczyszczenie powietrza kumulowało się przez dziesiatki lat.
Fxbsbs
rok temu
Jak będziemy mieli takie zimy stulecia jak nam wróżyli, to ja wysiadam...
west
rok temu
podoba mi się twój humor- tak trzymaj!!!!
Franek 1211
rok temu
Takie miasta jak np. Wrocław było piękne gdy rosły potężne platany, panowała zieleń i parki najpiękniejsze w Europie.Teraz zamieniony w pustynie z betonu i asfaltu, a żar nie do wytrzymania dla piechura.
erich
rok temu
... ani jednej rzeczowej wypowiedzi, same bzdury, brawo internauci, cieszcie się z anonimowości bo tylko to Wam pozostaje ...
EMERYT
rok temu
Klimat się zmienia bez względu na postępowanie człowieka. W przeszłości były okresy gorące i chłodne. Naukowcy to udowadniają w swoich pracach naukowych. Robili odwierty w ziemi a następnie badali rdzenie i doszli do wniosku, że w przeszłości były okresy gorące i chłodne. Nawiasem to w maju będzie deszczu bardzo dużo.
bECtndwr
sdf
rok temu
Nie potrafią przewidzieć pogody na dwa dni ale silą się na głupie raporty.Gdzie ta zima 1000 lecia?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić