Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Głośna śmierć w Kościele katolickim. Poruszające słowa Benedykta XVI

1
Podziel się:

Śmierć austriackiego zakonnika i historyka Kościoła o. Gerharda Winklera mocno dotknęła papieża seniora Benedykta XVI. W liście datowanym na 2 października użył poruszających słów.

Głośna śmierć w Kościele katolickim. Poruszające słowa Benedykta XVI
Benedykt XVI (Getty Images, Franco Origlia)

Papież senior Benedykt XVI wysłał poruszający list do opata Reinholda Dessla. W dokumencie opublikowanym przez cysterskie opactwo Wilhering w Górnej Austrii odniósł się do śmierci austriackiego zakonnika i historyka Kościoła o. Gerharda Winklera.

Spośród wszystkich kolegów i przyjaciół był mi najbliższy. Jego pogoda ducha i głęboka wiara zawsze mnie ujmowały. Teraz przybył w zaświaty, gdzie jestem pewien, że wielu przyjaciół już na niego czekało. Mam nadzieję, że wkrótce do nich dołączę - napisał papież senior, cytowany przez tvp.info.

W liście datowanym na 2 października Benedykt XVI zaznaczył również, że "wiadomość o śmierci o. Winklera głęboko go dotknęła".

Kim był o. Gerhard Winkler?

O. Gerhard Winkler zmarł 22 września w wieku 91 lat. Ten duchowny wykładał historię Kościoła w Salzburgu od 1983 r. aż do przejścia na emeryturę w 1999 r.

Wcześniej, w latach 1974-83, był profesorem zwyczajnym średniowiecznej i nowożytnej historii Kościoła na Uniwersytecie w Ratzybonie. Joseph Ratzinger (później Benedykt XVI) również wykładał tam od 1969 roku. Czynił to aż do nominacji na arcybiskupa Monachium w 1977 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
EUropejczyk
10 miesięcy temu
A nie powinno pisać poprawnie aktualnie obowiązujących nazw miejscowości. Ratyzbona (rzymska) to przecież REGENSBURG bawarski. Jakoś nie pasuje pisać o Kaliszu , że to CALISIA a obecnie o Wrocławiu BRESLAU, o Gdańsku DANZIG. Miejscowości mają swoje nazwy: nie MOGUNCJA a Meinz, nie MONACHIUM a München, nie WIEDEŃ a Wien.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić