aktualizacja 

Głowa Kościoła w Rosji. To "oligarcha" w szatach religijnych

Patriarcha Moskwy Cyryl już na początku wojny wsparł działania Władimira Putina w Ukrainie. Teraz znów jest o nim głośno. Jego ostatnio wygłoszone słowa są szokujące i bulwersujące.

Głowa Kościoła w Rosji. To "oligarcha" w szatach religijnych
Patriarcha Cyryl znów zszokował. Jest oderwany od rzeczywistości (Wikipedia)

Cyryl od początku wojny udziela się w mediach, a jego wypowiedzi bulwersują wielu ludzi na świecie. Prawosławny hierarcha ma ewidentnie "klapki na oczach", a jego najnowsza wypowiedź mocno zaskakuje. Dowiadujemy się z niej, że... Rosja od wielu lat nie jest żadnym agresorem.

Jesteśmy narodem miłującym pokój… Z powodu II wojny światowej zostaliśmy zaszczepieni przeciwko wszelkim militarnym awanturom, przeciwko jakiejkolwiek zdolności do bycia agresywnym - powiedział do kadetów na paradzie w Moskwie.

Wcześniej Cyryl deklarował publicznie, że Federacja Rosyjska nigdy nikogo nie zaatakowała. Powiedział też, że siły Putina rzekomo "nie zamierzają z nikim walczyć", co jest oczywistym kłamstwem i dezinformacją dla społeczeństwa rosyjskiego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

"To oligarcha, a nie duchowny"

Patriarcha Cyryl wielokrotnie wcielał się w rolę rzecznika prasowego Rosji, jak i samego Władimira Putina. Metropolita kijowski i całej Ukrainy Epifaniusz, zwierzchnik autokefalicznej Cerkwi Prawosławnej Ukrainy, nie ma wątpliwości kim tak naprawdę jest Cyryl.

Nawet jeśli pełni funkcję religijną, to w rzeczywistości bardziej jest funkcjonariuszem rosyjskiego rządu niż chrześcijańskim duszpasterzem. To "oligarcha" w szatach religijnych - powiedział dla włoskiego dziennika "La Repubblica".

Kilka dni temu Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka (OHCHR) przekazało, że od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę zginęło 4031 cywilów, a 4735 zostało rannych.

Zobacz także: Kontrowersyjny ambasador zostanie w Polsce? Odpowiedź z MSZ
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić