Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

Golden State Killer był nieuchwytny 40 lat. Seryjny morderca z policji na ustach USA

47

Golden State Killer był nieuchwytny dla policjantów przez 40 lat. Kiedy w końcu go złapano, Josephowi Jamesowi DeAngelo postawiono zarzuty 13 morderstw i 13 porwań.

Golden State Killer był nieuchwytny 40 lat. Seryjny morderca z policji na ustach USA
Golden State Killer może uniknąć kary śmierci. (Getty Images, Justin Sullivan)

Golden State Killer zdecydował się pójść na ugodę. Jeśli przyzna się do popełnionych morderstw, nie zostanie skazany na karę śmierci tylko na dożywotnie pozbawienie wolności. 72-latek dopuścił się co najmniej 62 gwałtów, 100 włamań, 13 morderstw i porwań.

Golden State Killer. Seryjny morderca przyzna się do popełnionych zbrodni?

Osoby, które przeżyły zbrodnie, do których doszło w latach 70. i 80., oczekują, że 72-letni były policjant przyzna do 62 gwałtów, za które nie można go oskarżyć, ponieważ upłynęło zbyt wiele czasu.

Joseph James DeAngelo ma przemawiać w sali balowej Uniwersytetu Stanowego Sacramento w poniedziałek. Wybór miejsca nie był przypadkowy. To właśnie tam odbywają się rozprawy - przeniesiono je tam przez pandemię koronawirusa.

Córka dwójki ofiar zdecydowała się zabrać głos w sprawie Golden State Killer. Jennifer Carole była córką 43-letniego Lymana Smitha, prawnika, który został zabity w 1980 roku i 33-letniej Charlene Smith, która również została zgwałcona i zamordowana.

Carole przyznała, że ani ona, ani jej zamordowany ojciec nie wierzyli w karę śmierci. "Mogłoby pomóc to, że on [Golden State Killer przyp. red.] siedziałby na sali rozpraw i musiałby wysłuchiwać tego wszystkiego".

Prokuratorzy zgodzili się jednak rozpatrzyć prośbę skazanego. Wszystko przez to, że ofiary zbrodni Golden State Killera robią się coraz starsze i czas działa na ich niekorzyść. Wszystkim, którzy przeżyli, zależy jednak, żeby usłyszeć, jak DeAngelo przyznaje się do popełnionych zbrodni.

Zobacz także: Prolog. Profiler opowiada, czym kierują się seryjni mordercy

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić