Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Woźniak
|
aktualizacja

Golden State Killer był nieuchwytny 40 lat. Seryjny morderca z policji na ustach USA

34
Podziel się:

Golden State Killer był nieuchwytny dla policjantów przez 40 lat. Kiedy w końcu go złapano, Josephowi Jamesowi DeAngelo postawiono zarzuty 13 morderstw i 13 porwań.

Golden State Killer był nieuchwytny 40 lat. Seryjny morderca z policji na ustach USA
Golden State Killer może uniknąć kary śmierci. (Getty Images, Justin Sullivan)

Golden State Killer zdecydował się pójść na ugodę. Jeśli przyzna się do popełnionych morderstw, nie zostanie skazany na karę śmierci tylko na dożywotnie pozbawienie wolności. 72-latek dopuścił się co najmniej 62 gwałtów, 100 włamań, 13 morderstw i porwań.

Golden State Killer. Seryjny morderca przyzna się do popełnionych zbrodni?

Osoby, które przeżyły zbrodnie, do których doszło w latach 70. i 80., oczekują, że 72-letni były policjant przyzna do 62 gwałtów, za które nie można go oskarżyć, ponieważ upłynęło zbyt wiele czasu.

Joseph James DeAngelo ma przemawiać w sali balowej Uniwersytetu Stanowego Sacramento w poniedziałek. Wybór miejsca nie był przypadkowy. To właśnie tam odbywają się rozprawy - przeniesiono je tam przez pandemię koronawirusa.

Córka dwójki ofiar zdecydowała się zabrać głos w sprawie Golden State Killer. Jennifer Carole była córką 43-letniego Lymana Smitha, prawnika, który został zabity w 1980 roku i 33-letniej Charlene Smith, która również została zgwałcona i zamordowana.

Carole przyznała, że ani ona, ani jej zamordowany ojciec nie wierzyli w karę śmierci. "Mogłoby pomóc to, że on [Golden State Killer przyp. red.] siedziałby na sali rozpraw i musiałby wysłuchiwać tego wszystkiego".

Prokuratorzy zgodzili się jednak rozpatrzyć prośbę skazanego. Wszystko przez to, że ofiary zbrodni Golden State Killera robią się coraz starsze i czas działa na ich niekorzyść. Wszystkim, którzy przeżyli, zależy jednak, żeby usłyszeć, jak DeAngelo przyznaje się do popełnionych zbrodni.

Zobacz także: Prolog. Profiler opowiada, czym kierują się seryjni mordercy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
buba
2 lata temu
Policja w stanach wykonuje egzekucje pozasądowe A panstwo z tego sie cieszy.Faceci z odznaką to najwięksi mordercy.
VIVA
2 lata temu
Tzn ze policja w USA to LIPA. Wyrzywaja sie tylko na słabych i BIEDNYCH.
Polonista
2 lata temu
Kto to pisał „była córką„
Toro
2 lata temu
Moim zdaniem to słuszne, on pokazuje gdzie są zwłoki policja ma mniej pracy, on zawiasy nadal może zyć, ale powinno być dodatkowe losowanie i 3 losy dla niego: a) obie dłonie w kwas solny na 5 sekund b) ciągnięcie nago za autem po asfalcie przez dwie minuty c) skok do basenu bez wody z 2 piętra - wyciąga jeden los i może siedzieć w kiciu aż do śmieci
Nick
2 lata temu
Brawo panie Killer! Jest pan moim mistrzem!
(A)
2 lata temu
Kiedyś zostałem oskarzony o paserstwo. Proponowano mi ugodę - w zamian za przyznanie dostałbym 50 zł grzywny i zwolnienie z kosztów sądowych, bo mniej nie można. Sprawa trwała dwa lata i same dojazdy na rozprawę kosztowały mnie z 5x tyle, ale dlaczego mam ułatwiać robotę jakiemuś leniwemu gliniarzowi przyznając się do czegoś, czego nie zrobiłem? A ilu ludzi przyznaje się dla świetego spokoju albo dlatego, że taniej zapłacić małą karę niż miesiącami bujać się po sądach, gdzie wynik też niepewny.
Inya
2 lata temu
Łe, lepsza kara śmierci.
pawel
2 lata temu
słynny wampir z Bytowa też się przyznał i ...poprawił statystyki policji , no i co ze nie potrafił wskazać właściwiego miejsca ???
pawel
2 lata temu
w Polsce nie ma problemu z przyznaniem się do winy .. słynny wampir Marchwicki przyznał się + jest pewien problem , tego prawdziwego namierzyły dzieci na stacji CPN
Wkl
2 lata temu
Biorąc pod uwagę jego wiek i to ile w USA siedzi się w celi śmierci, prawdopodobnie i tak nie dożył by wykonania wyroku
Grace
2 lata temu
Jak to jest oni szukają 40 lat, a ja kilk tygodni i już go pokazałam.
Max
2 lata temu
Co to ma być że jak się przyzna to nie będzie kary śmierci??!!!!!! Czapa powinna być bezwzgledna A nie na ukladach !!
Sprawiedliwy
2 lata temu
Powinni go zgwałcić tyle samo razy w odstępie ,,co drugi dzień,, a dopiero później kara śmierci
txt
2 lata temu
Polak nie zrozumie wymiaru sprawiedliwości w USA. Bowiem nauczony jest, że ktoś myśli za niego. USA jest państwem zbudowanym na fundamencie wiary chrześcijańskiej. W Polsce jest wypaczona wiara kościoła katolickiego gdzie słucha się omylnego człowieka. Jeśli ktoś nie widzi różnicy jego strata. Biblia a raczej Bóg daję szansę mordercom i prześladowcom. Nie znaczy to, że ominie go kara którą zasądzi sąd. Kto wyrazi skruchę i przyzna się do popełnionych mordów grzechów ma szansę na przeżycie reszty życia w odosobnieniu. Taki układ wychodzi od prokuratora. Musi jednak sam opłacić pobyt w więzieniu. To nie Polska gdzie państwo płaci za zwyrodnialca. Czyli podatnicy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić