Karolina Woźniak| 

USA. Grim Sleeper nie żyje. Słynny seryjny morderca miał 67 lat

31

Lonnie David Franklin Jr., znany jako Grim Sleeper, został znaleziony martwy w swojej celi w więzieniu w Los Angeles 28 marca 2020 roku. W 2016 roku mężczyzna został skazany na karę śmierci.

Lonnie David Franklin Jr., znany jako Grim Sleeper, zmarł w więzieniu San Quentin w Los Angeles. Oczekiwał na karę śmierci.
Lonnie David Franklin Jr., znany jako Grim Sleeper, zmarł w więzieniu San Quentin w Los Angeles. Oczekiwał na karę śmierci. (Twitter, @ajplus)

Przypisuje się mu zamordowanie 10 kobiet w latach 1985–2007. W czerwcu 2016 roku został skazany na karę śmierci za popełnione zbrodnie. Mężczyzna przebywał od tego czasu więzieniu w San Quentin - placówce o zaostrzonym rygorze, w której odsiadują wyroki m.in. David Joseph Carpente, Marcus Wesson, Richard Allen Davis. Tam został umieszczony również Charles Manson, głowa sekty "Rodzina".

USA. Słynny seryjny morderca nie żyje. Grim Sleeper miał 67 lat

Franklin Jr. został znaleziony martwy w celi w sobotę wieczorem. Został uznany za zmarłego o 19:43. Na razie nie ustalono przyczyny śmierci. Wykaże ją autopsja, która ma zostać wkrótce przeprowadzona. Władze stwierdziły jednak, że na ciele Lonniego nie było śladów po żadnych urazach.

Swoje pierwsze morderstwo popełnił 10 sierpnia 1985 roku w Los Angeles. Jego ofiarą była 29-letnia Debra Jackson. Grim Sleeper wybierał konkretny typ ofiary. Były nim młode, czarnoskóre, uzależnione od kokainy kobiety. Franklin Jr. atakował je, gwałcił, a następnie mordował strzałem w klatkę piersiową lub przez uduszenie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na początku podejrzewano, że sprawcą morderstw jest inna osoba. Profilowi najbardziej odpowiadał Michael Hughes, któremu udowodniono siedem morderstw. Później jednak okazało się, że morderstwa nie ustały, a sprawcę określono mianem "Ponurego Śpiocha". Ujęcie seryjnego mordercy stało się dla służb priorytetem - wyznaczono nawet nagrodę w wysokości 500 tysięcy dolarów (2 043 588 złotych).

Grim Sleeper popełnił ostatnie morderstwo w 2007 roku i wtedy policji udało się ustalić DNA sprawcy. Okazało się, że za wszystkim stoi Franklin Jr., który był wielokrotnie karanym mechanikiem samochodowym utrzymującym się ze zbierania złomu. Zdecydowano się na zebranie dowodów winy. Jeden z policjantów przebrał się za pracownika restauracji, w której stołował się morderca i zabrał widelec, którym jadł Lonnie. Dzięki temu udowodniono, że "Ponurym Śpiochem" jest Lonnie David Franklin Jr..

Zobacz także: Zobacz także: Twierdzi, że zabił 500 kobiet. Historia seryjnego mordercy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić