o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Karolina Woźniak
|

USA. Grim Sleeper nie żyje. Słynny seryjny morderca miał 67 lat

18
Podziel się

Lonnie David Franklin Jr., znany jako Grim Sleeper, został znaleziony martwy w swojej celi w więzieniu w Los Angeles 28 marca 2020 roku. W 2016 roku mężczyzna został skazany na karę śmierci.

Lonnie David Franklin Jr., znany jako Grim Sleeper, zmarł w więzieniu San Quentin w Los Angeles. Oczekiwał na karę śmierci.
Lonnie David Franklin Jr., znany jako Grim Sleeper, zmarł w więzieniu San Quentin w Los Angeles. Oczekiwał na karę śmierci. (Twitter, @ajplus)
bEayEcKZ

Przypisuje się mu zamordowanie 10 kobiet w latach 1985–2007. W czerwcu 2016 roku został skazany na karę śmierci za popełnione zbrodnie. Mężczyzna przebywał od tego czasu więzieniu w San Quentin - placówce o zaostrzonym rygorze, w której odsiadują wyroki m.in. David Joseph Carpente, Marcus Wesson, Richard Allen Davis. Tam został umieszczony również Charles Manson, głowa sekty "Rodzina".

USA. Słynny seryjny morderca nie żyje. Grim Sleeper miał 67 lat

Franklin Jr. został znaleziony martwy w celi w sobotę wieczorem. Został uznany za zmarłego o 19:43. Na razie nie ustalono przyczyny śmierci. Wykaże ją autopsja, która ma zostać wkrótce przeprowadzona. Władze stwierdziły jednak, że na ciele Lonniego nie było śladów po żadnych urazach.

Swoje pierwsze morderstwo popełnił 10 sierpnia 1985 roku w Los Angeles. Jego ofiarą była 29-letnia Debra Jackson. Grim Sleeper wybierał konkretny typ ofiary. Były nim młode, czarnoskóre, uzależnione od kokainy kobiety. Franklin Jr. atakował je, gwałcił, a następnie mordował strzałem w klatkę piersiową lub przez uduszenie.

bEayEcLb

Na początku podejrzewano, że sprawcą morderstw jest inna osoba. Profilowi najbardziej odpowiadał Michael Hughes, któremu udowodniono siedem morderstw. Później jednak okazało się, że morderstwa nie ustały, a sprawcę określono mianem "Ponurego Śpiocha". Ujęcie seryjnego mordercy stało się dla służb priorytetem - wyznaczono nawet nagrodę w wysokości 500 tysięcy dolarów (2 043 588 złotych).

Grim Sleeper popełnił ostatnie morderstwo w 2007 roku i wtedy policji udało się ustalić DNA sprawcy. Okazało się, że za wszystkim stoi Franklin Jr., który był wielokrotnie karanym mechanikiem samochodowym utrzymującym się ze zbierania złomu. Zdecydowano się na zebranie dowodów winy. Jeden z policjantów przebrał się za pracownika restauracji, w której stołował się morderca i zabrał widelec, którym jadł Lonnie. Dzięki temu udowodniono, że "Ponurym Śpiochem" jest Lonnie David Franklin Jr..

Zobacz także: Zobacz także: Twierdzi, że zabił 500 kobiet. Historia seryjnego mordercy
bEayEcLh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEayEcLC
KOMENTARZE
(18)
Cpt. Obvious
9 miesięcy temu
Przecież to jest mieszkaniec ameryki pochodzenia afrykańskiego! Oczyścić pośmiertnie z zarzutów i przyznać medal! He din du nufin!
Dr Watson
rok temu
Cyt "Profilowi najbardziej odpowiadał Michael Hughes, któremu udowodniono siedem morderstw." później okazało się że morderstwa nie ustały. No nieźle. Czyli udowodniono je komuś kto ich nie zrobił.
TEGO TYPU
rok temu
I ZWYCZAJNIE IM UCIEKŁ, NIE OTRZYMAŁ ŻADNEJ KARY W ZAMKNIĘTYM HOTELU
bEayEcLD
Kla72
rok temu
Słynny morderca ? Jakoś nie słyszałem i nie znałem żadnego z wyżej wymienionych drani, może poza Mansonem
san
rok temu
proszę o przeliczenie także na inne waluty
san
rok temu
czarny - i wszystko jasne
pawel
rok temu
nic złego nie zrobił ...
heh
rok temu
To była trudna, ciężka, ryzykowna i odpowiedzialna decyzja: "Zdecydowano się na zebranie dowodów winy." tja, widelec. Widelec dowodem winy?
heh
rok temu
Miejscownik - gdzie przebywał i czego tu brakuje? "Mężczyzna przebywał od tego czasu więzieniu w San Quentin"
heh
rok temu
Tylko kto? "Ponury śpiech" na głównej, "Ponurego Śpiocha" w środku. Helloł?!
heh
rok temu
Grunt to precyzja: w 1985 wyznaczono "nagrodę w wysokości 500 tysięcy dolarów (2 043 588 złotych)" - ale starych złotych z 1985 czy nowych z 2020r?, bo jak w 1985 roku nowe złote?
dre
rok temu
W 2016 roku mężczyzna został skazany na karę śmierci.I przez 4 lata zyl na koszt panstwa.
240255
rok temu
No prosze dostali go wreszcie....
bEayEcLv
hehehe
rok temu
JESZCZE STARSZA BAŚŃ - wpisz w google, kup, przeczytaj bądź happy
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić