Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Zamordowali dziecko. W Pakistanie zawrzało

119
Podziel się:

Wiadomość o gwałcie i zamordowaniu zaledwie 7-letniego dziecka wzbudziła furię w Pakistańczykach. Po śmierci małej Madihy ludzie wyszli na ulice. Także w Internecie obywatele żądają od władz reakcji. W odpowiedzi rząd rozszerzył na cały kraj system, który jest lokalnym odpowiednikiem Child Alertu.

Śmierć małego dziecka wywołała oburzenie i demonstracje w całym Pakistanie.
Śmierć małego dziecka wywołała oburzenie i demonstracje w całym Pakistanie. (twitter.com)

Brutalne zabójstwo dziecka rozsierdziło obywateli. W całym Pakistanie wrze po śmierci małej Madihy z prowincji Chajber Pasztunchwa. W niedzielę ciało dziecka znaleziono w przydrożnych krzakach w miejscowości Saro Khel. Teraz ludzie z całego Pakistanu żądają reakcji od rządu.

Dziewczynka została porwana, zgwałcona i zamordowana. Po dobie gorączkowych poszukiwań do rodziny i sąsiadów dziecka dotarła smutna wieść o znalezieniu ciała. Lokalne źródła podają, że Madiha miała "od 7 do 9 lat". Po pogrzebie zdesperowani krewni zmarłej wraz z innymi mieszkańcami Saro Khel zaczęli blokować drogi. Demonstrację przerwała interwencja policji.

Śmierć dziecka i działania policji wzbudziły w ludziach furię

W Internecie społeczeństwo domaga się sprawiedliwości i przeciwdziałania takim tragediom w przyszłości. Pakistańczycy zamieszczają w sieci nagrania z demonstracji i składają hołd ofierze, oznaczając wszystkie treści "#JusticeForMadiha".

Zobacz też: Jego ojcem jest ksiądz. "Nie jest w stanie naprawić tego, co zrobił"

Przestańcie się usprawiedliwiać! Dzieci z Pakistanu wołają o pomoc. Wykorzystywanie seksualne dzieci ma miejsce w domach, na ulicach, w szkołach, na wsi i w miastach - napisała Samar Minallah Khan, działaczka na rzecz obrony praw człowieka.

W odpowiedzi władze Pakistanu rozszerzyły system alarmowy Zainab na cały kraj. To pakistański odpowiednik Child Alertu. Jego nazwa pochodzi od Zainab Ansari, porwanej i zgwałconej sześciolatki, której ciało znaleziono na śmietniku w mieście Kasur w 2018 roku. Sprawa dziewczynki była demonstracje w całym Pakistanie.

Parlament Pakistanu przyjął w piątek 7 lutego nową rezolucję. Jej autorzy uważają, że pedofile i mordercy dzieci powinni być publicznie wieszani. Pomysł został poparty przez większość polityków zasiadających w parlamencie Pakistanu.

Tamtejsi politycy i społeczeństwo nie zważają na głosy zza granicy. Działacze m.in. z Amnesty International podkreślają, że obowiązująca w Pakistanie kara śmierci jak widać nie odstrasza oprawców dzieci, więc publiczne egzekucje także nie rozwiążą tego problemu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(119)
Goldengecko
2 lata temu
Akurat Publiczne wieszanie to dobry pomysł nie odstrasza ale też zapobiega ponownym tego typu przestępstwom przez tego same osobnika ciekawe ile np. w Polsce osób wyszło z więzienia za podobne czyny i trafiło tam z powrotem
Piotr
2 lata temu
W Polsce sprawcę przenoszą do innej parafii.
antygona..
2 lata temu
niech przestaną udawać że ich to rusza.. to dla tych zwierząt normalka, jeszcze wiecej ich wpuszczajmy do naszego kraju...
Marcus
2 lata temu
Kilku powieszą to zda egzamin
Ewa
2 lata temu
Bo sama kara śmierci problemu nie rozwiąże. Potrzeba przede wszystkim nieuchronności kary, lekkości że zbrodniarz jej nie uniknie, postępowanie nie zostanie umorzone i nie ukryje się.
matus
2 lata temu
ja mysle skierowac polskie sady pod ndzorem hgw--gerzdorf--rzeplinskiego-- wszyscy oprawcy beda wolni jak mafia bronko-donka tuska zamachowcy terorysci szmalceze lihwiaze i ludobujcy sprawdz tusk ludobujca w nagrode ma wysokie stanowisko dosmiertelne przy ludobujcy timmermansie pod ochrona zdrajcow makreli ona teraz hroni zawodowych zydow oprawcow auszwic
OBSERWATOR.
2 lata temu
Wścieklizna panowała i panuje i ciężko ją jest zwalczyć!!!
sumsum
2 lata temu
Zwyrodnialcy trafiają się w każdym społeczeństwie, ale obowiązkiem obywateli i władz jest minimalizowanie ryzyka, prewencja i wyznaczanie surowych kar. Nie da się zwalczać pedofilii i jednocześnie dawać przyzwolenie dla ślubów z nieletnimi.
Siwyjon
2 lata temu
Religia pokoju co wy chcecie?
gość
2 lata temu
Działacze m.in. z Amnesty International - Niech sami nadstawią kupry gwałcicielom i wtedy pogadamy.
jan
2 lata temu
W Polszy ostatnio były gwałty na kilkumiesięcznych niemowlakach i nikt się nie buntował
ip123
2 lata temu
Islamski kraj, żyjący zgodnie z wiarą i naturą jak radni Tuchowa. Mają jednak amerykańskich obrońców i ich zgodę na posiadanie broni jądrowej.
Łzy
2 lata temu
Nie mogę nie płakać,czytając o takim bestialstwie. Dzieci nie są tam chronione
Mój Boze
2 lata temu
😰😰😰😰
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić