o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

GOPR ostrzega turystów. Zdjęcia ku przestrodze

8
Podziel się

Bieszczadzki GOPR ostrzega przed trudnymi warunkami panującymi w górach. Ku przestrodze opublikowano zdjęcia turystów z odmrożonymi kończynami.

GOPR ostrzega turystów. Zdjęcia ku przestrodze
Jeden z turystów odmroził sobie dłonie. (Facebook, GOPR Bieszczady)
bErTVRYR

Zima w górach to nie żarty. Przekonali się o tym turyści w Bieszczadach. Ci pomimo kilkunastostopniowego mrozu i pokaźnej pokrywy śnieżnej ruszyli w miniony weekend na górskie wędrówki. Dla niektórych okazało się, że wyprawa w takich warunkach może skończyć się źle. W kilku przypadkach konieczna była nawet interwencja ratowników GOPR.

Skutki nieudanych wypraw GOPR-owcy przedstawili na Facebooku. Fotografie zapewne zmienią podejście wielu nieświadomych amatorów górskich wędrówek. Na zdjęciu widać odmrożone dłonie jednej z osób, która została uratowana 13 lutego. Drastyczne obrazki zostały opublikowane ku przestrodze. Przytoczono również fragment wypowiedzi poszkodowanej osoby.

bErTVRYT
Według mnie byliśmy dobrze przygotowani, miałem drugie ciepłe rękawice, miałem dodatkową odzież, herbatę w termosie. Wszyscy mieliśmy detektory (...). Do odmrożenia doszło z powodu zlekceważenia pierwszych objawów. I to mój błąd - przyznał mężczyzna z odmrożeniami.

Był w stanie hipotermii

Kolejną akcję ratownicy przeprowadzili również 13 lutego. Jeden z mężczyzn odłączył się od swoich partnerów w wędrówce i postanowił wrócić do samochodu. Po drodze zmienił zdanie, jednak chwilę później zabłądził i zmuszony był wezwać pomoc. Po przybyciu GOPR-owców zagubiony był już w stanie hipotermii, nie mógł ruszać palcami od rąk i nie czuł nóg. Zdjęcia z akcji zostały opublikowane na Facebooku.

bErTVRYZ
Zobacz także: Czy szczepionki na koronawirusa są skuteczne w przypadku nowych mutacji? Wirusolog odpowiada
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErTVRZu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Jan
6 miesięcy temu
Powinni sami płacić za akcje TOPRU GOPRU a nie z naszej kasy ich wybryki.A w sumie to po ostatni wyczynach za dwa tygodnie stoki hotele pozamykają dzieki turystom
Goldengecko
6 miesięcy temu
Dziwię się że w dobie internetu nikt z nich nie poczyta sobie jak poważnie przygotować się do wyprawy w góry
Maciek
6 miesięcy temu
Głupoty mi nigdy jakoś niezal
bErTVRZv
Toffik
6 miesięcy temu
Najlepiej niech idą na golasa to przecież góry a nie ciepła chata GOPR ich ostrzega a potem musi iść po nich narażając własne życie
Filip
6 miesięcy temu
A mi ich nie jest szkoda jak głupi to niech cierpi
Filip
6 miesięcy temu
A mi ich nie jest szkoda jak głupi to niech cierpi
szkonmak
6 miesięcy temu
Do kogo ta gadka. Taki, jak sam się nie przekona, że góry, szczególnie w zimie są niebezpieczne, to nie uwierzy. To tak, jak z jeżdżącymi samochodami, gdzie sporą ilość z nich uważa, że na nich nie działają prawa fizyki i siły przyrody. Jeżeli konsekwencje swoich niepoczytalnych czynów, ponoszą tylko oni, to nie ma o co kruszyć kopii.
aabgrx5
6 miesięcy temu
i głupota nie boli. Niech cierpi
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić