Do tragedii doszło w Indonezji, na jednym z największych wysypisk świata. Po ulewnych deszczach osunęły się masy odpadów. Zginęły cztery osoby, a co najmniej pięć uznaje się za zaginione. Obecnie ratownicy przeszukują zwały śmieci.
Do śmiertelnego osuwiska doszło w niedzielę, na wysypisku Bantargebang, na przedmieściach Dżakarty.
Początkowo schodziło powoli, ale kiedy dotarło do drogi, śmieci posypały się błyskawicznie, porywając ze sobą nawet pojazdy - relacjonuje świadek tego dramatu.
Wśród ofiar są kobiety, które prowadziły przy drodze stragany z żywnością oraz kierowcy ciężarówek.
Bantargebang to jedno z największych otwartych wysypisk na świecie. Ma 110 ha powierzchni, a dziennie przyjmuje ok. 14 tys. ton odpadów.
Ukończyłam dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II oraz stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jestem częścią redakcji o2.pl od 2023 r. Wcześniej pracowałam m.in. jako redaktorka, copywriterka i autorka tekstów na blogi. Interesuje mnie głównie tematyka społeczna oraz true crime. Prywatnie jestem wielbicielką podróży, muzyki, literatury faktu i zwierząt. Jeśli masz temat, który warto poruszyć, napisz: Aneta.Polak@grupawp.pl.