o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
GGG
|

Góral chce zmian w prawie. Mąż miałby prawo zabić swoją żonę

6
Podziel się

Szokujące nagranie trafiło do sieci z udziałem Sebastiana Pitonia z akcji "Góralskie Veto". Góral kojarzony z buntu przeciwko obostrzeniom epidemicznym rządu, tym razem zabrał głos na temat rodziny.

Góral chce zmian w prawie. Mąż miałby prawo zabić swoją żonę
Sebastian Pitoń wstrząsnął opinią publiczną (Twitter)
bEEzPaGd

Pitoń kojarzony jest ze swoich antyrządowych konferencji w Zakopanem. Aktywista nie zgadza się na wprowadzone przez rząd obostrzenia uderzające w biznes wielu firm.

Rozporządzenia rządu są niezgodne z Konstytucją. To rząd łamie prawo. Ci, którzy się sprzeciwiają bezprawnym rozporządzeniom niszczącym Polskę i Polaków są obrońcami prawa, nie buntownikami - czytamy w deklaracji "Góralskiego Veta".
bEEzPaGf

Pitoń o rodzinie

W internecie pojawiło się nagranie, na którym inicjator "Góralskiego Veta" mówi o rodzinie. Słowa szokują. Pitoń opowiada się za zmianą w prawie dzięki której "głowa rodzina" będzie mogła zdecydować o... śmierci drugiego członka!

Uważam, że tego rodzaju rzeczy, jak prawo do zabijania, powinny być prawem przysługującym głowie rodziny. I głowa rodziny może to scedować na instytucje państwowe, ale sama musi mieć takie prawo - stwierdza aktywista.

Mężczyzna został dopytany o pomysł przez swojego współrozmówcę. "Ty mówisz o zabijaniu dziecka, ciąży?".

bEEzPaGl
Nie, o każdym, z żoną włącznie. W Chinach w konfucjanizmie głowa rodziny miała prawo wydawać różnego rodzaju wyroki na członków swojej rodziny, łącznie z wyrokiem śmierci. (...) Myślę, że jak będzie takie prawo, to będzie wykorzystywane raz na 500 lat albo raz na 200. W Polsce było takie prawo i chyba raz w I Rzeczypospolitej zostało zastosowane w jakimś tam... - mówi Pitoń.

Słowa aktywisty wywołały oburzenie w internecie. - Pan do leczenia. "Gratuluję" prawicy takiej "gwiazdy" na Podhalu - zareagowała dziennikarka Aneta Mościcka.

bEEzPaGm

Obojętnie obok słów Pitonia nie przeszli także internauci. "To szaleniec!", "Co on gada?! Serio? Myślałem, że to rozsądny gość. Coś chyba za bardzo wszedł mu ten konfucjanizm", "Głębia intelektualna jakby 1000 lat cywilizacji przeleciało jakoś bokiem", "To przecież powrót do pogaństwa, do czasów przedchrześcijańskich! Ten człowiek plecie androny, aż głowa boli" - komentują.

Zobacz także: "Wielkanoc trzeba odwołać". Święta z koronawirusem to nie święta
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEzPaGG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Abc
2 miesiące temu
Czy on ma żonę i dzieci?
Skawa
7 miesięcy temu
Ten psychol powinien już być w zamknięciu ,chyba ,że bredzi dla rozgłosu .
buahaha
7 miesięcy temu
Taki odchył powinien zostać wykastrowany, żeby toto się nie mnożyło, bo psuje pulę genową a jak najdzie go na dalsze bredzenie, to wykonać na nim karę śmierci, bo na nią zasługuje za takie PITONienie.
bEEzPaGH
Ewka
7 miesięcy temu
Czy na pewno każdy powinien mieć prawo mówić wszystko? Gdzie odpowiedzialność za słowa i czy ten pan już publicznie przeprosił, i dostał 10 godzin prac społecznych?
Helka
7 miesięcy temu
Mam radę dla członków jego rodziny... Niech uciekają gdzie pieprz rośnie, bo nic dobrego z jego rąk ich nie czeka
ceper
7 miesięcy temu
Czu on nie pochodzi z Krzeptowskich ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić