Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Alarm WHO. "Tego nie można powstrzymać szczepionką"

44
Podziel się:

Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), kobiety wciąż są ofiarami przemocy ze strony mężczyzn w tak dużym procencie, jak miało to miejsce dekadę temu. Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, szef WHO, bije na alarm.

Alarm WHO. "Tego nie można powstrzymać szczepionką"
Szef WHO alarmuje. (YouTube)

Przemoc wobec kobiet to niestety bardzo powszechne zjawisko. Wciąż jest to poważny problem na całym świecie, choć wielu z nas może się wydawać, że w XXI wieku sytuacja uległa znacznej poprawie.

Tymczasem ze statystyk WHO wynika, że aż 1/3 kobiet na świecie doświadcza przemocy fizycznej ze strony mężczyzn. To aż 736 mln kobiet.

Kobiety padają ofiarami nie tylko przemocy fizycznej, ale także seksualnej i psychicznej. Najczęściej ze strony swoich partnerów.

Przemoc wobec kobiet jest zjawiskiem powszechnym w każdym kraju i kulturze, wyrządzając krzywdy milionom kobiet i ich rodzinom. Zaostrzyła ją pandemia COVID-19, ale w przeciwieństwie do COVID-19 przemocy wobec kobiet nie można powstrzymać szczepionką. Możemy z tym walczyć tylko głęboko zakorzenionymi i wytrwałymi wysiłkami - podejmowanymi przez rządy, społeczności i jednostki - w celu zmiany szkodliwych postaw, poprawy dostępu do możliwości i usług dla kobiet i dziewcząt oraz wspierania zdrowych i wzajemnie opartych na szacunku relacji - stwierdził szef WHO.

Najczęściej przemocy wobec kobiet dopuszczają się ich partnerzy. Tylko 6 proc. kobiet na całym świecie zgłaszało kiedykolwiek, że przemocy doświadczyło nie od partnerów, ale od nieznajomych albo mężczyzn z kręgu znajomych czy w obszarze zawodowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(44)
Widz
rok temu
Nie da się też powstrzymać Najmana od odklepywania.
gość
rok temu
On sam stał na czele z tymi co przemoc czynili ,zapomniał ?
Cichy
rok temu
No to teraz będzie szczepionka na przemoc domową
Gosc2
rok temu
Pandemia, lookdaun ma duzy wplyw na wzmocniona agresje w domach. Ludzie nie ida do pracy dzieci nie ida do szkol i sie nudza. Zakazy Na kazdym kroku.
Gosc2
rok temu
Przeciez tu nie ma nic o szczepione p/covit
Gosc2
rok temu
Zgadzam cie calkowicie z szefem WHO
Frajerlandia
rok temu
Pan morderca w swoim kraju . Super chcecie u siebie takie indywiduum ? Bierzcie , bo go zabraknie !
Umierający
rok temu
Ludobujca jak ich wielu
1234
rok temu
Trzeba się uadparniac naturalnie a nie stosować chemiczne szczepionki na wymysl tego świata i testować na ludziach a wy to łykacie jak dobre pierogi
666
rok temu
Dlaczego who nic nie powie o handlu DZIEĆMI CO
Juch
rok temu
Dobrze że mężczyźni nie padają ofiarą wojen ,przemocy, alimentów ,fałszywych oskarżeń, oszustw matrymonialnych ,przemocy fizycznej i psychicznej .
okrj33
rok temu
Siedzi w cieplym foteliku i prawi morały co tydzien, wezcie ludzie sie ogarnijcie. Ten koles ma dodatkowo zarzuty o ludobójsto.
qqqq
rok temu
nie ma co się dziwić tym manipulacjom wszak wkrótce ma być w Meksyku konferencja o cywilizacji śmierci więc trzeba grunt przygotować
Germin
rok temu
Jak to nie ma szczepionki? Zaraz Bill Gates przystosuje szczepionke przeciw wściekliźnie i ludzie też łykną, bo tak trzeba. Założyli kagance, teraz sue szczepią a łańcuch z obroża już prawie gotowy no najważniejszą, MISKA RYŻU.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić