o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Alarm WHO. "Tego nie można powstrzymać szczepionką"

44
Podziel się

Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), kobiety wciąż są ofiarami przemocy ze strony mężczyzn w tak dużym procencie, jak miało to miejsce dekadę temu. Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, szef WHO, bije na alarm.

Alarm WHO. "Tego nie można powstrzymać szczepionką"
Szef WHO alarmuje. (YouTube)
bEEbmMWJ

Przemoc wobec kobiet to niestety bardzo powszechne zjawisko. Wciąż jest to poważny problem na całym świecie, choć wielu z nas może się wydawać, że w XXI wieku sytuacja uległa znacznej poprawie.

Tymczasem ze statystyk WHO wynika, że aż 1/3 kobiet na świecie doświadcza przemocy fizycznej ze strony mężczyzn. To aż 736 mln kobiet.

bEEbmMWL

Kobiety padają ofiarami nie tylko przemocy fizycznej, ale także seksualnej i psychicznej. Najczęściej ze strony swoich partnerów.

Przemoc wobec kobiet jest zjawiskiem powszechnym w każdym kraju i kulturze, wyrządzając krzywdy milionom kobiet i ich rodzinom. Zaostrzyła ją pandemia COVID-19, ale w przeciwieństwie do COVID-19 przemocy wobec kobiet nie można powstrzymać szczepionką. Możemy z tym walczyć tylko głęboko zakorzenionymi i wytrwałymi wysiłkami - podejmowanymi przez rządy, społeczności i jednostki - w celu zmiany szkodliwych postaw, poprawy dostępu do możliwości i usług dla kobiet i dziewcząt oraz wspierania zdrowych i wzajemnie opartych na szacunku relacji - stwierdził szef WHO.

Najczęściej przemocy wobec kobiet dopuszczają się ich partnerzy. Tylko 6 proc. kobiet na całym świecie zgłaszało kiedykolwiek, że przemocy doświadczyło nie od partnerów, ale od nieznajomych albo mężczyzn z kręgu znajomych czy w obszarze zawodowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEbmMXm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(44)
Widz
7 miesięcy temu
Nie da się też powstrzymać Najmana od odklepywania.
gość
7 miesięcy temu
On sam stał na czele z tymi co przemoc czynili ,zapomniał ?
Cichy
7 miesięcy temu
No to teraz będzie szczepionka na przemoc domową
bEEbmMXn
Gosc2
7 miesięcy temu
Pandemia, lookdaun ma duzy wplyw na wzmocniona agresje w domach. Ludzie nie ida do pracy dzieci nie ida do szkol i sie nudza. Zakazy Na kazdym kroku.
Gosc2
7 miesięcy temu
Przeciez tu nie ma nic o szczepione p/covit
Gosc2
7 miesięcy temu
Zgadzam cie calkowicie z szefem WHO
Frajerlandia
7 miesięcy temu
Pan morderca w swoim kraju . Super chcecie u siebie takie indywiduum ? Bierzcie , bo go zabraknie !
Umierający
7 miesięcy temu
Ludobujca jak ich wielu
1234
7 miesięcy temu
Trzeba się uadparniac naturalnie a nie stosować chemiczne szczepionki na wymysl tego świata i testować na ludziach a wy to łykacie jak dobre pierogi
666
7 miesięcy temu
Dlaczego who nic nie powie o handlu DZIEĆMI CO
Juch
7 miesięcy temu
Dobrze że mężczyźni nie padają ofiarą wojen ,przemocy, alimentów ,fałszywych oskarżeń, oszustw matrymonialnych ,przemocy fizycznej i psychicznej .
okrj33
7 miesięcy temu
Siedzi w cieplym foteliku i prawi morały co tydzien, wezcie ludzie sie ogarnijcie. Ten koles ma dodatkowo zarzuty o ludobójsto.
qqqq
7 miesięcy temu
nie ma co się dziwić tym manipulacjom wszak wkrótce ma być w Meksyku konferencja o cywilizacji śmierci więc trzeba grunt przygotować
bEEbmMXf
Germin
7 miesięcy temu
Jak to nie ma szczepionki? Zaraz Bill Gates przystosuje szczepionke przeciw wściekliźnie i ludzie też łykną, bo tak trzeba. Założyli kagance, teraz sue szczepią a łańcuch z obroża już prawie gotowy no najważniejszą, MISKA RYŻU.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić