Groza w Sydney. 4,5-metrowy rekin zagryzł pływaka. "Usłyszałem krzyk"

91

Mieszkańcy Sydney są wstrząśnięci. Pierwszy raz od 59 lat w ataku rekina zginął człowiek. Świadkowie widzieli około 4,5-metrowego żarłacza białego, który rzucił się na jednego z beztrosko pływających ludzi. – Wyglądało jakby do wody wpadł samochód – relacjonują.

Groza w Sydney. 4,5-metrowy rekin zagryzł pływaka. "Usłyszałem krzyk"
Na miejsce tragedii wysłano helikopter ratunkowy, ale było za późno (Twitter.com, 9News Sydney)

Sydney wstrząsnęła tragedia pływaka. Około 16:35 czasu lokalnego (6:35 w Polsce) na plaży Little Bay wiele osób korzystało z pięknej pogody, kąpiąc się w oceanie. W wodzie znajdowało się kilkanaście osób, kiedy jedna z nich została nagle zaatakowana przez rekina.

4,5-metrowy rekin zagryzł pływaka. "Usłyszałem krzyk"

Rybak Kris Linto powiedział lokalnej telewizji, że widział 4,5-metrowego żarłacza białego atakującego pływaka.

Rekin podpłynął i skoczył na niego pionowo. Usłyszeliśmy krzyk i obróciliśmy się. Plusk był taki, jak samochód wpadł do wody – relacjonuje Linto.

Inny świadek powiedział, że atak trwał kilka sekund. Rekin wciągnął ofiarę pod wodę. W internecie można znaleźć drastyczne nagrania ataku.

Pociągnął go w dół, woda aż się spieniła. To było straszne, cały czas się trzęsę i wciąż wymiotuję na wspomnienie - powiedział dziennikarzom mężczyzna.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wezwane na miejsce służby nie mogły już pomóc nieszczęśnikowi. Australijskie media podają, że ratownicy znaleźli w wodzie ludzkie szczątki i kawałek kombinezonu pływackiego. – Niestety ta osoba doznała katastrofalnych obrażeń i ratownicy medyczni nie mogli nic zrobić – poinformował rzecznik pogotowia NSW cytowany przez "The Guardian".

To pierwszy śmiertelny niesprowokowany atak rekina w Sydney od 1963 roku. Wszystkie pobliskie plaże zostały zamknięte, do zmierzchu przeszukiwano zatokę dwoma helikopterami, trzema skuterami wodnymi i łodzią. W czwartek rano służby będą kontynuować poszukiwania rekina.

Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić