aktualizacja 

Oligarcha reaguje. Najbogatszy Ukrainiec dostał 24-godzinne ultimatum

Rinat Achmetow, który uważany jest za najbogatszego Ukraińca, wrócił do kraju. W środę oligarcha odwiedził Mariupol, w którym skoncentrowane są należące do niego przedsiębiorstwa metalurgiczne. To reakcja na 24-godzinne ultimatum prezydenta Zełenskiego, który zapowiedział "walkę z uciekinierami".

Oligarcha reaguje. Najbogatszy Ukrainiec dostał 24-godzinne ultimatum
Rinat Akhmetow, najbogatszy człowiek Ukrainy (trzeci od prawej) wrócił do kraju (Facebook)

O powrocie najbogatszego ukraińskiego oligarchy do kraju poinformowała jego rzeczniczka, Anna Terechowa na Facebooku. Na zdjęciu widać Achmetowa w towarzystwie innego donieckiego przedsiębiorcy, Wadima Nowińskiego w Mariupolu.

Achmetow w Mariupolu. Zapowiada wsparcie

W mieście tym skoncentrowane są liczne przedsiębiorstwa metalurgiczne należące do Rinata Achmetowa. Oligarcha zapewnił, że wrócił do miasta specjalnie w dniu jedności narodowej i zapowiedział "wsparcie".

Dziś wszyscy piszą i mówią, że jest w naszym kraju bardzo niespokojnie i grozi nam inwazja. Jestem tutaj, aby wesprzeć was w chwilach tego niepokoju. Mamy jeden cel - silne i odnoszące sukcesy przedsiębiorstwa - cytuje Achmetowa telewizja "Ukraina 24".
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Ultimatum Zełenskiego

Wcześniej portal Ukraińska Prawda podał, że ukraińscy oligarchowie w niedziele zaczęli uciekać z kraju. Według ich doniesień, w niedzielę z Ukrainy wyleciało aż 30 samolotów czarterowych. Wśród nich była też maszyna oligarchy Rinata Achmetowa.

Ukraińska Prawda twierdzi, że sam Achmetow wyleciał z Ukrainy do Zurychu 30 stycznia. W związku z tym prezydent Zełenski zaapelował we wtorek o powrót do kraju i postawił oligarchom 24-godzinne ultimatum.

Tym, którzy wyjechali za granicę, posłom różnych partii... Powinniśmy dać im sygnał. Od kraju, od parlamentu i jego marszałka, ode mnie, że powinni wrócić. W ciągu 24 godzin. Jeśli tego nie zrobią, powinniśmy wyciągnąć poważne wnioski. Państwo i polityczne kierownictwo. I uwierzcie nam - zrobimy to - powiedział Zełenski podczas spotkania z Scholzem.

Rinat Achmetow - najbogatszy Ukrainiec

Rinat Achmetow należy do najbardziej wpływowych ludzi na Ukrainie. Oligarcha dysponuje ogromnym majątkiem, który udało mu się w 2020 r. niemalże potroić, w czym nie przeszkodziła mu nawet pandemia. Według najnowszego rankingu Forbes, jest najbogatszym Ukraińcem, a jego majątek szacowany jest na 7,6 mld dolarów.

Zobacz także: Putinowi chce wywołać panikę? Specjalistka komentuje działania Europy Zachodniej
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić