Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Gwałt na 9-letniej dziewczynce. Oskarżony jej własny dziadek

172

60-letni mężczyzna z Wałbrzycha miał zgwałcić wnuczkę, a wobec drugiej, w tym samym wieku, dopuszczać się "innych czynności seksualnych".

Gwałt na 9-letniej dziewczynce. Oskarżony jej własny dziadek
(iStock.com)

Mężczyzna trafił już do aresztu. O 3-miesięcznym pozbawieniu go wolności zadecydował sąd w Wałbrzychu. Marek S. usłyszał dwa prokuratorskie zarzuty - zgwałcenia 9-letniej dziewczynki i dopuszczenia się wobec drugiej wnuczki innej czynności seksualnej.

Za każde z przestępstw grozi kara do 12 lat więzienia, ale na czas nie krótszy niż 3 lata - informuje "Gazeta Wrocławska".

Ich własny dziadek wykorzystywał dziewczynki, gdy były pod jego opieką. Śledczy ustalili, że w okresie od 2014 roku do 5 lutego 2018 roku rodzice regularnie zostawiali dzieci na weekendy u dziadka.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy jedna z dziewczynek poskarżyła się swojemu ojcu i zarazem synowi oskarżonego na bóle w okolicach narządów płciowych - wyjaśnia Marcin Witkowski, prokurator rejonowy w Wałbrzychu.

Ojciec zareagował natychmiast. Zgłosił sprawę na policji i zażądał wyjaśnień od 60-latka. Dziewczynki zostały poddane badaniom lekarskim oraz przesłuchane w obecności psychologa. Wyniki badań oraz informacje uzyskane od dzieci potwierdziły najgorsze przypuszczenia ich ojca.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić