aktualizacja 

Hamas zamorduje zakładników? Chcą znów upokorzyć Izrael

Terroryści z Hamasu mogą zamordować zakładników porwanych z Izraela i zrzucić winę na jego siły zbrojne. Taką analizę przekazały Instytut Studiów nad Wojną (ISW) oraz analitycy z projektu Critical Threats. IDF szykuje się do szturmu na Strefę Gazy, a Palestyńczycy nadal nie godzą się na wypuszczenie z niewoli przetrzymywanych ludzi.

Hamas zamorduje zakładników? Chcą znów upokorzyć Izrael
Bojownicy Hamasu mogą zamordować zakładników, mają już nawet plan (Getty Images, Majdi Fathi)

Co stanie się z zakładnikami, których terroryści z Hamasu porwali 7 października, gdy zaatakowali Izrael w sposób bezpardonowy? Okazuje się, że mogą zostać zamordowani, bez względu na to, jak rozwinie się sytuacja w regionie. Siły izraelskie (IDF) szykują się do lądowego uderzenia na Strefę Gazy, terroryści mają w związku z tym plan.

Jak informują Instytut Studiów nad Wojną (ISW) oraz analitycy z projektu Critical Threats, jeńcy mają zostać zamordowani, a winą Palestyńczycy chcą obciążyć wojsko izraelskie. By wszystko wyglądało tak, że szturm na Strefę Gazy zakończył się śmiercią osób przetrzymywanych przez Hamas. Jego dowództwo już działa propagandowo.

Media, reklama, zakupy - Twoja opinia jest dla nas ważna. Wypełnij ankietę i wypowiedz się już dziś.

Zdaniem Izraela w niewoli przebywa wciąż około 220 osób porwanych przez Hamas.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bestialstwo Hamasu. Kamerka samochodowa wszystko nagrała

Izrael zagroził Hamasowi uderzeniem sił lądowych na Strefę Gazy i zebrał wojsko, które szykuje się, by wkroczyć do dystryktu. Może zaniechać działania, ale ma jeden warunek: uwolnienie wszystkich osób, które zostały porwane przez terrorystów i są przetrzymywane w podziemnych tunelach wydrążonych w Strefie.

Co na to bojownicy, którzy cieszą się mocnym wsparciem ze strony Iranu?

Hamas i jego sojusznicy przygotowują środowisko informacyjne, aby obwinić Izrael za możliwą śmierć zakładników w Strefie Gazy. Wiąże się to z jednym: Hamas może w każdej chwili zacząć zabijać zakładników. Palestyńskie bojówki nadal próbują ataków na granicy z Izraelem i starają się przedostać na jego teren. Wojna trwa w najlepsze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Iran stoi za atakami na Izrael? Sytuacja nadal bardzo napięta

Specjaliści z projektu Critical Threats zauważyli za to, że poprawiła się sytuacja na Zachodnim Brzegu Jordanu. Starcia między bojownikami palestyńskimi, a siłami izraelskimi znacznie się zmniejszyły. Od początku wojny Hamas wielokrotnie próbował podżegać do przemocy wobec Izraela na Zachodnim Brzegu, ale na razie bez większych efektów.

Z kolei na północy Izraela bojownicy wspierani przez Iran, w tym libański Hezbollah, przeprowadzili sześć ataków w ramach trwającej kampanii wymierzonej w radary i czujniki IDF oraz na inne cele wojskowe. Izrael twierdzi, że Hezbollah chce w ten sposób zaangażować w obronę granic jak najwięcej żołnierzy IDF, by ułatwić zadanie hamasowcom.

Uderzamy w naszych wrogów z ogromną siłą. Wczoraj podczas naszych ataków w Strefie Gazy, zadaliśmy wrogowi najcięższy cios, jakiego doznał w ciągu jednego dnia - powiedział we wtorek premier Benjamin Netanjahu.

Bilans walk izraelsko-palestyńskich, które wybuchły 7 października po ataku Hamasu na strefę przygraniczną, jest porażający. Po stronie Izraela śmierć poniosło nawet 1400 osób, a niemal sześć tysięcy jest rannych. Liczba ofiar po stronie palestyńskiej wynosi niemal sześć tysięcy. Co najmniej 17 tysięcy zostało rannych.

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić