Holecka zachwalała włoski serial w "Wiadomościach". TVP została ukarana przez KRRiT

102

TVP opublikowało sprawozdanie z rocznej działalności. W ciągu roku nazbierało się dziesiątki tysięcy za kary nałożone przez KRRiT.

Holecka zachwalała włoski serial w "Wiadomościach". TVP została ukarana przez KRRiT
Wiadomości zapłaciły dziesiątki tysięcy za kary nałożone przez KRRiT. (PAP)

TVP opublikowało sprawozdania z rocznej działalności za 2020 rok. Fani telewizji publicznej mogą być nieco w szoku. Okazuje się, że na kary nałożone przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji poszło naprawdę dużo pieniędzy.

We wrześniu ubiegłego roku KRRiT zarządziło, że TVP musi zapłacić 30 tys. kary. W wydaniu prowadzonym przez Danutę Holecką pojawił się materiał chwalący włoski serial. Wspomniano, że zrobił taką furorę w swoim kraju, że gdy zakończono jego emisję, miały posypać się pozwy z żądaniami kolejnych odcinków. Okazało się, że była to ukryta reklama. W tym samym materiale zapowiedziano kilka innych programów, które miały pojawić się w TVP.

Kara została nałożona za naruszenie art. 16c pkt 1 ustawy o radiofonii i telewizji i art.16a ust. 6 pkt 1 ustawy o radiofonii i telewizji poprzez emisję w serwisie informacyjnym ukrytych przekazów handlowych dotyczących innych, emitowanych przez nadawcę, audycji (tj. przekazami autopromocyjnymi), a także przerywania - w celu nadania tych przekazów - serwisu informacyjnego - przekazała portalowi Wirtualne Media Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT.
Telewizja Polska, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów, w różnych formach informuje o ważnych wydarzeniach antenowych. Taka też była intencja stacji. Interpretacja stosownych przepisów pozostawia wątpliwości, niemniej TVP przyjmuje do stosowania stanowisko wyrażone w wspomnianej decyzji KRRiT - wytłumaczył portalowi rzecznik TVP.

Ale to nie jest jedyna kara, jaką zapłaciło TVP za 2020 rok. Kolejne 10 tys. poszło za przerwanie audycji reklamą, 5 tys. za brak udogodnień dla osób niepełnosprawnych w postaci napisów w TVP Sport. 10 tys. kary KRRiT nałożyło również za nieprzestrzeganie udziału co najmniej 50 proc. audycji europejskich wytworzonych przez producentów niezależnych na antenach TVP Seriale i TVP Historia.

Zobacz także: Powrót Donalda Tuska. Wypowiedź Tomasza Siemoniaka nie pozostawia wątpliwości
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić