Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Holecka zachwalała włoski serial w "Wiadomościach". TVP została ukarana przez KRRiT

51
Podziel się:

TVP opublikowało sprawozdanie z rocznej działalności. W ciągu roku nazbierało się dziesiątki tysięcy za kary nałożone przez KRRiT.

Holecka zachwalała włoski serial w "Wiadomościach". TVP została ukarana przez KRRiT
Wiadomości zapłaciły dziesiątki tysięcy za kary nałożone przez KRRiT. (PAP)

TVP opublikowało sprawozdania z rocznej działalności za 2020 rok. Fani telewizji publicznej mogą być nieco w szoku. Okazuje się, że na kary nałożone przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji poszło naprawdę dużo pieniędzy.

We wrześniu ubiegłego roku KRRiT zarządziło, że TVP musi zapłacić 30 tys. kary. W wydaniu prowadzonym przez Danutę Holecką pojawił się materiał chwalący włoski serial. Wspomniano, że zrobił taką furorę w swoim kraju, że gdy zakończono jego emisję, miały posypać się pozwy z żądaniami kolejnych odcinków. Okazało się, że była to ukryta reklama. W tym samym materiale zapowiedziano kilka innych programów, które miały pojawić się w TVP.

Kara została nałożona za naruszenie art. 16c pkt 1 ustawy o radiofonii i telewizji i art.16a ust. 6 pkt 1 ustawy o radiofonii i telewizji poprzez emisję w serwisie informacyjnym ukrytych przekazów handlowych dotyczących innych, emitowanych przez nadawcę, audycji (tj. przekazami autopromocyjnymi), a także przerywania - w celu nadania tych przekazów - serwisu informacyjnego - przekazała portalowi Wirtualne Media Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT.
Telewizja Polska, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów, w różnych formach informuje o ważnych wydarzeniach antenowych. Taka też była intencja stacji. Interpretacja stosownych przepisów pozostawia wątpliwości, niemniej TVP przyjmuje do stosowania stanowisko wyrażone w wspomnianej decyzji KRRiT - wytłumaczył portalowi rzecznik TVP.

Ale to nie jest jedyna kara, jaką zapłaciło TVP za 2020 rok. Kolejne 10 tys. poszło za przerwanie audycji reklamą, 5 tys. za brak udogodnień dla osób niepełnosprawnych w postaci napisów w TVP Sport. 10 tys. kary KRRiT nałożyło również za nieprzestrzeganie udziału co najmniej 50 proc. audycji europejskich wytworzonych przez producentów niezależnych na antenach TVP Seriale i TVP Historia.

Zobacz także: Powrót Donalda Tuska. Wypowiedź Tomasza Siemoniaka nie pozostawia wątpliwości
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(51)
pis da+
11 miesięcy temu
Przecież TVPiS cały czas przerywa programy reklamami. Po prostu dzieli program na części, puszcza napisy końcowe części I, blok reklamowy, a potem zaczyna kolejną część tego samego programu, napisy końca części II, blok reklamowy... i tak bez końca. A ludzie mają jeszcze płacić abonament. Telewizja publiczna powinna być bez reklam. W końcu dostają 2 mld zł z naszych podatków. Za mało? To policzcie sobie, ile zarabiają co niektórzy pracownicy TVPiS. Miesięcznie tyle, że normalny człowiek, w rok tego nie zarobi.
ajak
rok temu
Jakby mieli sędziów jak TVN to nie płaciliby kar.
Emigrant
rok temu
Zapłacą 30 tysięcy a dostaną 2 miliardy. I tak wszystko z jednego koszyka czyli z pieniędzy podatników. Holecka już się chyba czuje księżniczką TVP, skoro tak postępuje. Zresztą wszystko z namaszczeniem kolejnej dziewicy PiS - Kurskiego.
Tomas
rok temu
30 tyś to jakiś żart, to jakieś drobne dla jednej osoby, a napiszcie ile wyborcza musiała zapłacić no to już jest niezła kapusta. I proporcje inne tylko że to nie jest już medialne. Bo to nasi.
To nie TVP
rok temu
płaci te kary, tylko my. Ich to w ogóle nie boli, jak braknie to dostaną kolejne miliardy z naszych kieszeni.
Polak
rok temu
NATYCHMIAST ZREPOLONIZOWAĆ TVP! ODEBRAĆ pisowskim okupantom, A DAĆ POLAKOM !
Daj se luz.
rok temu
Leć do Kima, bo Un schudł 25 kg z tęsknoty za Tobą.
Ewa
rok temu
Takie zero takie nic
Kasia
rok temu
Od lat nie oglądam TVP. Tego nie da się oglądać. Przez kłamliwe wiadomości nie oglądam żadnych programów w TVP nawet filmów. Po prostu omijam publiczne kanały. Zaraziłam się.
Kasia
rok temu
Od lat nie oglądam TVP. Tego nie da się oglądać. Przez kłamliwe wiadomości nie oglądam żadnych programów w TVP nawet filmów. Po prostu omijam publiczne kanały. Zaraziłam się.
Galaktyka
rok temu
Im bardziej oglądalność propagandy pisowskiej spada, tym więcej tvpisowska kłamie i szczuje na przeciwnika. Do śmietnika z taką telewizją.
Hujecka
rok temu
obywatelstwa na koreańskie jeszcze nie zmieniła?
Kara.
rok temu
Nałożono karę na tak zwaną TV publiczną . Czyli kto zapłaci tą karę? Znowu ja?
bombardier
rok temu
Nie oglądam Wiadomości, ale gdy Holecką wysłali na roczny urlop zdrowotny to podobno więcej ludzi ogląda
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić