o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Hołownia uderza w Rydzyka. "Napluł w twarz wszystkim obywatelom RP"

34
Podziel się

Mimo stanu epidemii koronawirusa i licznych obostrzeń ojciec Tadeusz Rydzyk urządził urodziny Radia Maryja. Zachowaniem duchownego wyraźnie oburzony jest Szymon Hołownia. Pisze o bezczelnym naginaniu przepisów i pluciu ludziom w twarz.

Hołownia uderza w Rydzyka. "Napluł w twarz wszystkim obywatelom RP"
Hołownia mocno o o. Rydzyku (AKPA)
bEDIpoSt

Ojciec Tadeusz Rydzyk znów jest na świeczniku. Tym razem dlatego, że nie zważając na zagrożenie epidemiczne, zorganizował urodziny Radia Maryja. Postawą duchownego oburzony jest Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta RP w wyborach 2020.

Rydzyk (bo mówienie o nim per "Ojciec" to obelga dla ojców) urządził w sobotę w Toruniu imprezę liturgiczno - polityczną z okazji kolejnej rocznicy założenia Radia Maryja. Urządził ją - co wyraźnie wynika ze zdjęć - bezczelnie naginając przepisy, które milionom Polaków zabraniają w czasie pandemii spotkać się w gronie większym, niż 5 osób, a w kościołach wyznacza restrykcyjny limit frekwencji (1 os./15 m kw. przy 1,5 m odstępu). Co znamienne - w tej kpinie z prawa brali udział ministrowie rządu, który te zasady wprowadzał: Ziobro i Błaszczak - pisze Hołownia na Facebooku.

Następnie podkreśla, że o. Rydzyk "tą imprezą wymierzył policzek wszystkim Polakom, którzy musieli zamknąć swoje kina, teatry, siłownie, hotele. Którzy odchodzą z kwitkiem spod drzwi swoich kościołów". Wspomina też o tych, którzy Boże Narodzenie spędzą bez najbliższych.

bEDIpoSv
Jemu wolno. On jest w Polsce ponad prawem. Bo z wiadrami wazeliny biegają do niego od lat politycy Prawa i Sprawiedliwości - dodaje Hołownia.

Hołownia grzmi na Facebooku. "Publiczne zgorszenie"

Szymon Hołownia absolutnie nie przebiera w słowach. W sposób bardzo dosadny uderza w ojca Tadeusza Rydzyka i potępia jego zachowanie.

Rydzyk w sobotę napluł w twarz polskim katolikom - zrobił z nich współodpowiedzialnych za brudne gierki niektórych biskupów i w jawny sposób przeciwstawił się papieżowi Franciszkowi, nazywając "męczennikiem" biskupa podejrzewanego o tuszowanie pedofilii, w którego sprawie papież kazal wszcząć dochodzenie. Napluł w twarz ofiarom księży - gwałcicieli dzieci, których wstrząsające wyznania ośmieszył, a zbrodnie, których się na nich dopuszczono - zbagatelizował ("To ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże"). Napluł wszystkim obywatelom RP - bo dzięki patologicznemu żenieniu Kościoła z polityką, mógł pleść te brednie w obecności polskiego ministra sprawiedliwości. Pokazując przy tym dno moralne, które osiągnęła ta wycierająca sobie gębę co chwila "wartościami chrześcijańskimi" władza - zaznacza oburzony Hołownia.
bEDIpoSB

Później ocenia też, że to, co zrobił o. Rydzyk - z punktu widzenia katolika - jest "publicznym zgorszeniem". "Wyszydzanie najsłabszych, nieposłuszeństwo Kościołowi, romanse z władzą to wciąganie innych - nas wszystkich, wiernych - w bagno. Ja się w nie Rydzykowi wciągnąć nie dam" - zapewnia.

W dalszej części wpisu podkreśla natomiast, że "biskupi od lat nie potrafią rozliczyć Rydzyka za niszczenie Kościoła". Zapowiada również, że on i jego ludzie byliby w stanie takiego rozliczenia dokonać.

bEDIpoSC
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDIpoSW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
stan
10 miesięcy temu
Słusznie prawi ale gdyby tak jeszcze przejść od słów do czynu
jbb
10 miesięcy temu
"romanse z władzą to wciąganie innych - nas wszystkich, wiernych - w bagno" Jakim prawem wypowiadasz się za nas wszystkich ? Polityką tylko ty byś chciał się zajmować, dopiero by była demokracja hołowniana.
tadeusz
10 miesięcy temu
po prostu niektórym odbija bo czuja sie ponad innymi ale ostatni beda pierwszymi
bEDIpoSX
Hym
10 miesięcy temu
Tak napluł w twarz wszystkim a większość się oblizała i powiedziała - Pyszne. Jakie materiały na nich ma ten guru sekty? Trochę to przypomina scjentologię
Daro
10 miesięcy temu
PO czy Połownia nie ma różnicy.
F16
10 miesięcy temu
Super Hołownia,Super Szymon ale co z tego, trzeba było głosować na p.Szymona a nie głosowaliście na Pis i teraz głupa rżniecie i narzekacie.
FAN
10 miesięcy temu
może z Hołowni jeszcze będzie coś dobrego?
+/-
10 miesięcy temu
Straszne i tragiczne jest to, że ministrowie rządu niczego złego nie usłyszeli, nie reagowali, nic do nich nie dotarło. Ich uwielbienie ojca T. sięga hańby! Czy cały nasz rząd jest tak zdewociały, że aż kabaretowy?
TOM
10 miesięcy temu
Masz mój głos. Andrzej
KIBIC
10 miesięcy temu
wyznwcy POLANDU,TERAZ BEDA WYZNAWCAMI HOLOWNI ,MASAKRA KTO TO JEST
Wert
10 miesięcy temu
Najbardziej napluł ziobrze bo klęczał najbliżej.
Leon
10 miesięcy temu
Oprocz buty i bulwersujacyvh slow p. Rydzyka, sobotnie uroczystosci sa kolejnym przykladem tego, ze obecnie w Polsce sa "rowni i rowniejsi" wobec prawa. Niektorzy stoja ponad prawem.
Marzena
10 miesięcy temu
Kocham Cię, Szymon
bEDIpoSP
Zxc
10 miesięcy temu
Kluczem do zmiany władzy jest to, by w 2023 osoby o konserwatywnych poglądach miały na kogo zagłosować. Czy będzie to Holownia? Wątpię, choć życzę powodzenia.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić