aktualizacja 

Pracodawca nie zapłacił. Pracownik postanowił zarazić go koronawirusem

16

Do nietypowego zdarzenia doszło w Karaczi na południu Pakistanu. Miejscowa policja wszczęła śledztwo w sprawie zawiadomienia o próbie celowego zarażenia COVID-19. To miała być forma kary dla dyrektora działu HR za to, że zwlekał z wypłaceniem podwładnemu pensji.

Pracodawca nie zapłacił. Pracownik postanowił zarazić go koronawirusem
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)

Zarówno pokrzywdzony, jak i poszkodowany to pracownicy publicznej spółki Karachi Metropolitan Corporation. Dyrektor działu HR przez kilka miesięcy nie wypłacał swojemu zastępcy pensji. Tłumaczył się tym, że podwładny został zawieszony w obowiązkach, ponieważ miał dopuścić się przestępstw korupcyjnych.

Koronawirus. Chciał celowo zarazić swojego szefa COVID-19

Zastępca dyrektora działu HR postanowił zemścić się za wstrzymanie jego wynagrodzenia. Jak podaje Gulf Today, w międzyczasie u pracownika korporacji potwierdzono zarażenie koronawirusem. Postanowił więc wykorzystać swój stan zdrowia, by zemścić się na znienawidzonym przełożonym.

Pracownik zjawił się w biurze i udał na spotkanie z dyrektorem działu HR. Następnie podszedł do swojego przełożonego, objął go i ucałował. Po wszystkim ujawnił, że jest chory na COVID-19. Gdy ta wiadomość dotarła do innych obecnych w biurze pracowników, zaczęli oni w popłochu opuszczać budynek.

Dyrektor działu HR złożył pozew przeciwko swojemu zastępcy w związku z próbą zarażenia go koronawirusem. Przy okazji przyznał, że sam także przeszedł COVID-19 cztery miesiące wcześniej. Na razie nie wiadomo, czy pozostali pracownicy, z którymi oskarżony spotkał się i rozmawiał mimo choroby, pójdą w ślady przełożonego.

Zobacz także: Zobacz też: Ratownik medyczy o ryzyku wpisanym w zawód
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić