Mówi o karze dla homoseksualistów. "Staje za ścianą, która nagle spada"

545

Homoseksualni mężczyźni zostaną zmiażdżeni na śmierć. To wszystko przez ogólnokrajowy powrót do prawa szariatu w Afganistanie pod rządami talibów. Informacje te zostały ujawnione przez jednego z sędziów grupy islamistycznej.

Mówi o karze dla homoseksualistów. "Staje za ścianą, która nagle spada"
Zdjecie ilustracyjne. (Getty Images)

Sędzia talibski rzucił przerażające spojrzenie na życie pod rządami islamistów i los, jaki czeka Afgańczyków, jeśli kraj powróci pod ich kontrolę. 38-letni Gul Rahim mówił rzeczowo o obcinaniu rąk i nóg złodziejom, wydawaniu kobietom pozwoleń na opuszczenie domów i miażdżenie homoseksualistów murami jako formie egzekucji w kontrolowanej przez talibów środkowym Afganistanie.

Dodał, że jego celem jest wprowadzenie kar szariatu w całym kraju. Miałoby to nastąpić, jeśli talibowie zdołają ponownie przejąć kontrolę po opuszczeniu Afganistanu przez Amerykanów, mówiąc: "To był nasz cel i zawsze będzie".

Rahim ujawnił swoją wizję sprawiedliwości w wywiadzie dla niemieckiej gazety Bild. Rozmawiał z reporterem, niedaleko centralnej prowincji Afganistanu, gdzie mieszka od kilku lat.

Radykalne metody

Przytoczył m.in. niedawną sprawę, którą sędziował. Znaleziono wówczas mężczyznę, który ukradł pierścionek z domu.

Zapytałem właściciela pierścienia, czy chciałby, aby złodziejowi odcięto również nogę, ponieważ nie tylko ukradł pierścień, ale włamał się, co oznacza, że ​​popełnił dwa przestępstwa. Ale właściciel domu zgodził się na to, że tylko ręka zostanie odcięta - mówił.

Ale są też bardziej okrutne metody. To zależy od przestępstwa. Zapytany, jakie kary talibowie uważają za homoseksualistów, odpowiedział, że są tylko dwie opcje.

Albo ukamienowanie, albo (homoseksualista - przyp.red.) musi stanąć za ścianą, która na niego spada. Mur musi mieć od 2,5 do 3 m wysokości - powiedział

Przywódcy zachodni mają nadzieję, że walki zakończą się jakąś formą porozumienia o podziale władzy między rządem a talibami. Wielu jednak obawia się, że islamiści zwyciężą i odzyskają kontrolę nad krajem.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić