Danuta Pałęga| 

Horror w Świdniku. Chwycił za wiatrówkę i strzelał z okna do dzieci

22

Wieczorem w poniedziałek w Świdniku doszło do niebezpiecznego incydentu. 30-letni mężczyzna z balkonu swojego mieszkania strzelał z wiatrówki w kierunku placu zabaw. Na szczęście plac był w tym czasie pusty. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu we krwi. Sprawą zajmuje się lokalna policja.

Horror w Świdniku. Chwycił za wiatrówkę i strzelał z okna do dzieci
Mężczyzna strzelał z wiatrówki do dzieci na placu zabaw (Adobe Stock, Tomasz Warszewski)

Do przerażającego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w Świdniku. Policja otrzymała zgłoszenie o wystrzałach dochodzących z ulicy Akacjowej. Funkcjonariusze szybko ustalili, skąd dokładnie pochodzą niepokojące odgłosy. Zlokalizowali mieszkanie i bezzwłocznie weszli do środka.

Wewnątrz lokalu, z którego oddawano strzały, znajdowały się trzy nietrzeźwe osoby w wieku od 25 do 39 lat. Jak podaje młodsza aspirant Ilona Kleszczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, znaleziono przy nich przedmiot przypominający broń, który okazał się wiatrówką.

Jedna z przebywających w mieszkaniu osób, 30-letni mężczyzna, przyznał, że to on oddawał strzały. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie - czytamy w policyjnym komunikacie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Odkryli specjalne skrytki w lesie. Służby potrzebowały aż dwóch dni

Jak ustalili policjanci, nikogo w chwili zdarzenia nie było na placu zabaw. Nikomu też nic się nie stało. Wiatrówka znaleziona w mieszkaniu została zabezpieczona przez policję, a sprawa jest wyjaśniana w KPP w Świdniku.

Nie milkną echa bulwersującego ataku z użyciem broni gazowej w Szczecinie. 7 czerwca po sprzeczce w grupie nastolatków, 15-latek postrzelił 17-letnią dziewczynę. Miała ranę na żuchwie i piersi.

Dziewczyna miała ranę okolicy twarzy i była to rana spowodowana postrzałem z broni gazowej pneumatycznej. Nastolatka została przetransportowana do szpitala przytomna, w stanie stabilnym - mówiła Natalia Dorochowicz, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Policja przypomina, że kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić