"Hymn Wodociągów Krakowskich" rozbrzmiał w kościele. Hit internetu

143

W lutym Wodociągi Miasta Krakowa obchodziły 120-lecie istnienia. Jednak dopiero teraz hitem stał się utwór "Czułe H2O" odśpiewany podczas uroczystości w kościele pw. Najświętszego Salwatora. W sieci piosenkę nazwano "Hymnem Wodociągów Krakowskich". Jak się okazuje, Wodociągi Miasta Krakowa żadnego "hymnu" nie zamawiały.

"Hymn Wodociągów Krakowskich" rozbrzmiał w kościele. Hit internetu
Po mszy odśpiewano piosenkę "Czułe H2O" (YouTube)

W połowie lutego obchodzono uroczystości związane ze 120. rocznicą powstania Wodociągów Miasta Krakowa. Po mszy świętej, która była jednym z elementów uroczystości, odśpiewano piosenkę "Czułe H2O".

Mimo że nagranie z całości uroczystości opublikowano w sieci już jakiś czas temu, dopiero teraz piosenka "Czułe H2O" stała się hitem internetu. Utwór na YouTube podpisano jako "Hymn Wodociągów Krakowskich". Wokalistka śpiewa m.in.:

Na początku była woda.Czułe H2O. Żeby miłość wstała z martwych. Do młodości, do urody. Do rajskiego gardenparty. Trzeba wiecznie żywej wody - słyszyły w utworze.

Jak dowiedział się redakcja polsatnews.pl, Wodociągi Miasta Krakowa wcale nie zamawiały "hymnu". Piosenka miała powstać już wcześniej. "Nie wiemy, czy było to pierwsze jej wykonanie" - powiedział Robert Żurek, rzecznik miejskiej spółki w rozmowie z polsatnews.pl.

Rzecznik przekazał, że koszt całej oprawy muzycznej podczas uroczystości, w tym piosenki "Czułe H2O", wyniósł 3,6 tys. zł. Robert Żurek z humorem komentuje piosenkę, która stała się hitem internetu.

Skoro utwór jest tytułowany "hymnem Wodociągów", zastanawiamy się, czy sami go nie udostępnimy - mówi Robert Żurek w rozmowie z polsatnews.pl.
Szkoda, że się nie wstrzymali z tym do września, bo mogłoby to reprezentować Polskę na Eurowizji - komentują żartobliwie internauci.
Zobacz także: Pierwszy raport komisji ds. pedofilii. Ks. Isakowicz-Zaleski: Zaniedbania są wieloletnie
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić