o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

Ile emerytury dostaje Lech Wałęsa? Starczy nie tylko na waciki

333
Podziel się

Lech Wałęsa wyjawił kwotę swojej emerytury. Nie jest mała, a mimo to były prezydent narzeka, że brakuje mu oszczędności. Spostrzega, że wciąż ponosi koszty funkcjonowania w przestrzeni publicznej.

Ile emerytury dostaje Lech Wałęsa? Starczy nie tylko na waciki
Wałęsa wyjawił wysokość emerytury (AKPA)
bDzkkeHV

Były prezydent wyjawił, że jego emerytura wynosi 5-6 tys. zł. - Mam działkę, mam domek, to kosztuje. Spotykam się z panem i innymi ludźmi, więc muszę chodzić w skarpetkach bez otworów - powiedział Lech Wałęsa w rozmowie z "Wprost".

Jako elektryk, robotnik czuję się (finansowo - red.) świetnie. Natomiast trochę gorzej jako prezydent, dlatego że muszę jednak pewne rzeczy robić, bo taką mam historię. Inaczej siedziałbym w M3 albo M2, gdzie utrzymanie kosztowałoby mnie mniej i musiałoby wystarczyć - zaznaczał.
bDzkkeHX

"Przyzwyczaiłem się do większych pieniędzy"

Wałęsa nie ukrywa również, że kiedyś jego sytuacja materialna prezentowała się zdecydowanie lepiej.

Przyzwyczaiłem się do większych pieniędzy, bo jeździłem i dorabiałem. Mam dużą rodzinę, mogłem na wiele rzeczy pozwalać rodzinie i sobie, a teraz to się zakończyło. Nie gromadziłem środków, bo jestem idealistą, a nie materialistą - wytłumaczył.
bDzkkeId

W 2020 roku kwota najczęściej wypłacanej emerytury w Polsce wynosiła 1,5 tys. zł na rękę. Jak na tę wiadomość zareagował Lech Wałęsa? "Oh my God" - rzucił krótko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzkkeIy
KOMENTARZE
(333)
piekny_marian
5 dni temu
Panie Wałęsa powiedz to ludziom co mają 1000 zł emerytury i mniej ! A jak mało w Lotka trzeba zagrać :)
MP.
5 dni temu
Wstydził by się.
Obserwator
5 dni temu
Niech zagra w lotto jak kiedyś (Danusia w książce opowiadała, że nigdy nie mieli problemów z kasą bo jak była potrzebna kasiorka to Lechu szedł do totalizatora i wygrywał szóstkę) i po sprawie albo sprzeda kolegów a zapomniałem, że sprzedał już wszystkich.
bDzkkeIz
kloss
5 dni temu
panie Wałęsa wystarczy przenieść się na prowincje i utrzymanie będzie tańsze, za 6tys można świetnie funkcjonować a prąd, tv i internet jest już pod strzechą!! ja mam 6tys i mieszkam na wsi starcza na wszystko i nie muszę narzekać!!!
Saba
4 dni temu
Dam panu moje 1348 zł i każe kupić leki zrobić opłaty i żeby jeszcze coś zjeść .pracowałam 38 lat
Najnowsze komentarze (333)
Qqqqqqqq1q
3 min. temu
Niech idzie do oficerów SB na zebry zobaczymy co mu powiedzą
Martens
30 min. temu
Dokładnie gdzie jest moje obiecane 100 milionów
Olej
2 godz. temu
Może robić live na Youtube
halo
3 dni temu
starczy to...uwiąd. Po polsku mówi się wystarczy
wojtekm49
3 dni temu
Może by dorobić donosząc na kogoś ?
Mania
3 dni temu
Brak mi słów ,co za człowiek,żal mi go"
Bartek
3 dni temu
Pan Wałęsa jak i inni celebryci nie mają poczucia taktu. Obecna sytuacja dała w kość .setki małych przedsiębiorstw zbankrutowała , tysiące straciło pracę ,o wiele więcej nie jest pewnych jutrzejszego dnia i tysiące ludzi może nie mieć co do garnka włożyć .A tu taki Wałęsa czy inny celebryta narzeka bo niestać go na wystawne życie. Wałęsa mówi że nie odkładał bo jest idealistą, a nie materialistą , czy naprawdę wie co mówi ?.
Jola
3 dni temu
Pan Prezydent ma niestety rację. Pelniona funkcja wymaga większych wydatków.
bDzkkeIr
Telewidz
3 dni temu
Nie chciałbym oceniać p. prezydenta, jest on osobą wybitną i bardzo, bardzo zasłużoną w walce o wolność Polski. To jednak nie pamięta wół jak cielęciem był.Nie można dosadnie tego komentować, bo to jednak wielki LECH WAŁĘSA.
Wolna
4 dni temu
Gdyby nie Wałęsa byście stali do dziś w kolejkach po szary papier toaletowy,lub cukier czy wędliny itp
Jolka
4 dni temu
Ile by nie dostawał to i tak za dużo i za to co zrobił to żaden bohater nie chce pisać co z takim się powinno robić tak że lepiej niech ubierze ciepłe kapcie weźmie kielich i niech śpi aż zamknie oczy .
GOJA
4 dni temu
Jeżeli pan panie prezydencie walczył za Polskę to wypadałoby mieć trochę więcej pokory bo inni oddali swoje życie za Polskę a ci co przeżyli stracili wszystko i nie mieli za co żyć ale mieli swoją godność
Cezaryk
4 dni temu
Talleyrand sprzedał wszystkich, włącznie z Napoleonem. Napoleon utrzymywał go wiedząc o jego sprzeniewierzeniach, ponieważ Talleyrand miał tylko jedną kochankę - Francję. Ktoś, kto ocenia Wałęsę w kategoriach zwykłych ludzi, ten bredzi, albo nie wie o czym mówi. I niestety, to nasza polska specjalność - pluć na swoich geniuszy. Polacy pluli nawet na Kościuszkę, więc nie dziwota, że plują na Wałęsę. Nie umiemy szanować ludzi, którym coś zawdzięczamy. Dlatego zawsze będziemy w okopach twierdzy Świętej Trójcy na wypierdzie Europy. Zrób tyle, co Wałęsa dla Polski, a później będziesz miał prawo go oceniać. Ja go kiedyś nie znosiłem, ale nigdy nie mówiłem źle pamiętając o tym, co zrobił. I z perspektywy czasu, patrząc na dokonania Kaczyńskich, Sasinów i Morawieckich, utwierdzam się w swojej opinii.
Aldona
4 dni temu
A dlaczego nikt nie interesuje sie emerytura innych bylych prezydentow ?Maja duzo wyzsze i OK ? Tylko emerytura Pana Walesy jest sola w oku niektorych.Gdyby mieszkal w innym kraju to mialby na pewno wieksza i nikt by sie nie dziwil bo byl prezydentem kraju.Tylko Polacy sa tacy jadowici i zawistni.Jak tak mozna ???
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić