o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Wyższa emerytura. Ale trzeba się spieszyć

0
Podziel się

Ostatni dzwonek, by dostać wyższą emeryturę. Poniedziałek 11 stycznia 2021 roku to ostatni dzień, by złożyć wniosek o podniesienie świadczenia emerytalnego. Kto może to zrobić?

Wyższa emerytura. Ale trzeba się spieszyć
Emerytura wyższa. Kto może skorzystać? (Pixabay)
bECWIPDV

Wyższa emerytura. Kto może skorzystać?

Wyższe świadczenie mogą dostać emeryci z rocznika 1953, którzy byli na wcześniejszej emeryturze. Według informacji przekazanych przez ZUS są to osoby, które "urodziły się w 1953 roku i pobierały lub nadal pobierają emeryturę wcześniejszą przyznaną na podstawie wniosku złożonego przed 1 stycznia 2013 r. (niezależnie od tego, czy ZUS decyzję w sprawie emerytury wcześniejszej wydał przed tym terminem, czy po nim)".

bECWIPDX

Osoby urodzone w 1953 roku, będące na wcześniejszej emeryturze, mogą wystąpić o naliczenie nowej emerytury na korzystnych zasadach. Z kolei tym, którzy już mają przyznaną emeryturę powszechną po emeryturze wcześniejszej, ZUS sam przeliczy świadczenie.

Emerytura w nowej wysokości będzie przysługiwać od dnia, od którego ZUS podjął wypłatę emerytury powszechnej - podaje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
bECWIPEd

11 stycznia - ostateczny termin na złożenie wniosku

W poniedziałek 11 stycznia upływa termin na złożenie wniosku. Można to zrobić na wniosku o emeryturę (wniosek EMP), który należy pobrać ze strony ZUS. Dotyczy to osób pobierających wcześniejszą emeryturę, które nie mają jeszcze prawa do emerytury powszechnej. Wniosku nie muszą natomiast składać osoby, którym przysługuje już emerytura powszechna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECWIPEy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić