Ile zarabia listonosz? Szok, jak Poczta Polska ceni pracowników

472

Czy ciężka praca zawsze się opłaca? Sprawdziliśmy, ile Poczta Polska oferuje listonoszom za ich mozolną, wyczerpującą pracę. Czy warto zatrudnić się jako doręczyciel listów? Wysokość wynagrodzenia polskich listonoszy może zaskoczyć.

Ile zarabia listonosz? Szok, jak Poczta Polska ceni pracowników
Ile zarabia listonosz? (Youtube)

Praca listonosza zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych. Ci bohaterscy ludzie codziennie chodzą od domu do domu, każdego dnia pokonując dziesiątki kilometrów. Przynoszą tak dobre, jak i złe informacje, są świadkami ogromnych radości i druzgocących rozpaczy.

Ile zarabia listonosz? Będziecie zaskoczeni

Mogłoby się wydawać, że taka ciężka, wyczerpująca zarówno fizycznie jak i psychicznie praca, powinna być dobrze opłacana. Czy tak rzeczywiście jest? Czy opłaca się zostać listonoszem w Polsce?

Wysokość wynagrodzeń, które otrzymują listonosze, została zbadana w ramach analizy społecznej. Okazuje się, że nie jest to dobrze opłacany zawód. Wkładany przez listonoszy trud i zaangażowanie w pracę nie przekładają się na ich zarobki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Barbara Kurdej-Szatan o zarobkach w teatrze. Podstawa nie starczała nie życie

Z dostępnych informacji wynika, że obecnie listonosz roznoszący przesyłki pieszo zarabia od 3350 zł brutto miesięcznie. Tylko 25 proc. listonoszy zarabia więcej - wskazuje portal poradnikpracownika.pl. Do podstawowej pensji dochodzi dodatek w wysokości około 360 zł.

Listonosze poruszający się samochodem mogą liczyć na niewiele wyższe zarobki, oscylujące między 3490 zł a 3710 zł brutto miesięcznie. Dostają oprócz tego dodatki wynikające z użytkowania pojazdu.

Wysokość wynagrodzenia listonosza zależy od kilku czynników, takich jak staż pracy, doświadczenie czy województwo, w którym pracuje. Warto zaznaczyć, że przytoczone kwoty są równe lub niższe od najniższej krajowej, która od początku 2023 roku wynosi 3490 zł.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić