Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Kosma Szczepaniak
|
aktualizacja

Ile zarażonych osób jest w Polsce? Mamy najnowsze dane dot. koronawirusa

4
Podziel się

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące zachorowań na koronawirusa w Polsce. Czwartkowy poranny raport mówi o 141 nowych przypadkach na terenie naszego kraju. Odnotowano także cztery kolejne przypadki śmiertelne.

Ile zarażonych osób jest w Polsce? Mamy najnowsze dane dot. koronawirusa
(Getty Images)

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach koronawirusa na terenie Polski. W czwartek rano otrzymaliśmy informację o 141 osobach, których badania laboratoryjne zwróciły pozytywny wynik obecności wirusa SARS-CoV-2 w organizmie.

Nowe dane dotyczą osób z 12 województw: Najwięcej przypadków odnotowano w śląskim - 78. Pozostałe dane dotyczą województw: wielkopolskiego (21), zachodniopomorskiego (7), kujawsko-pomorskiego (7), dolnośląskiego (6), podlaskiego (6), pomorskiego (4), opolskiego (4), świętokrzyskiego (3), małopolskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), lubelskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 72-K, 75-M Racibórz, 85-M Tychy, 86-K Poznań. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące - podało MZ w swoim oficjalnym komunikacie.

Łącznie w Polsce mamy już 12 781 przypadków zarażenia koronawirusem. 628 to przypadki śmiertelne.

Koronawirus na świecie. Aktualna mapa zakażeń

Mapa pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Wszystkie dane aktualizowane są na bieżąco. Mapa pokazuje nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce oraz w innych krajach Europy i świata. Najważniejsze liczby dotyczące koronawirusa zebrane w jednym miejscu. Mapa dostępna jest TUTAJ.

KOMENTARZE
(4)
cóż
2 lata temu
Miały choroby towarzyszące i odpowiedni wiek do poboru !
Henryk
2 lata temu
Myślę że po wyborach ktoś ujawni prawdę jak to naprawdę było (jest) z tymi zrażonymi i zgonami, i to będzie szok.
Bolo
2 lata temu
Taaa aaa, zarażonych i co jeszcze, a czemu nie mówicie o innych chorobach, nowotwory, choroby serca, krążenia itd, nie strasz ie ludzi buraki,
Kukulele
2 lata temu
A mazowsze zdrowe?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić