Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

IMGW wydało ostrzeżenie. Takie informacje pojawiły się na Rynku w Krakowie

3
Podziel się:

Upały dają się we znaki. W Krakowie w związku z wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżeniem, dotyczącym przekroczenia temperatury ponad 30°C postój stały dorożek na Rynku Głównym zostaje zamknięty.

IMGW wydało ostrzeżenie. Takie informacje pojawiły się na Rynku w Krakowie
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)

O sprawie informuje m.in. straż miejska miasta Krakowa. "W związku z wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżeniem, dotyczącym wystąpienia upału, temperaturą od 30°C wzwyż, od czwartku 18 sierpnia do piątku, 19 sierpnia, w godz. 9.30–20.00 postój stały dorożek na Rynku Głównym zostaje zamknięty" - czytamy w komunikacie.

Obowiązuje też zakaz przejazdu dorożek przez Rynek Główny. W tym czasie postój zastępczy przy ul. Mikołajskiej przed Bazyliką Mariacką będzie nieczynny.

"Jednocześnie mając na uwadze bezpieczeństwo powożących oraz zwierząt zaprzęgowych, powożący są zobowiązani do korzystania z wyznaczonych zacienionych postojów zastępczych (przy Barbakanie oraz na alejkach Plant – przy ul. Podzamcze, pomiędzy ul. Sienną a ul. Mikołajską), dodatkowego regularnego pojenia koni oraz bieżącego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej" - dodano.

Przypominamy także, że jakiś czas temu Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej apelowało o zapewnienie odpowiednich warunków pracownikom podczas upałów. Resort zaznaczył, że jeżeli ze względu na warunki atmosferyczne dochodzi do pogorszenia warunków pracy, to pracodawca powinien podjąć odpowiednie działania, by je poprawić. O jakie zmiany chodzi?

  • skrócenie czasu pracy pracowników,
  • wprowadzenie dodatkowych przerw w pracy,
  • zapewnienie klimatyzowanych pomieszczeń do odpoczynku,
  • zapewnienie klimatyzacji w pomieszczeniach pracy.

Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Aaaaa
miesiąc temu
Ta betonowa płyta na Rynku nigdy nie była dobrym pomysłem... Ale oczywiście wnioski mieszkańców o posadzenie tam drzew jak kilkadziesiąt lat temu standardowo do kosza lecą..
Mydło
miesiąc temu
Od lat w każde lato ten sam cyrk. Ktoś ma ciepła posadkę.
inez
miesiąc temu
Byłam w niedzielę 14 sierpnia w centrum Krakowa,w godz 19-22.W Rynku Gł.i okolicach były nieprzebrane tłumy, we wszystkich ogródkach kawiarnianych wszystkie stoliki były zajęte,do lodów na Sławkowskiej kolejka,jarmark na Rynku oblężony,Mały Rynek z festiwalem pierogów oblężony...Więc nie jest tak żle.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić