Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Tak wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka. Poruszający widok

269
Podziel się:

W przeddzień trzeciej rocznicy śmierci Piotra Woźniaka-Staraka redakcja o2 odwiedziła jego okazały grób na Starych Powązkach w Warszawie. Tragiczna śmierć producenta filmowego wstrząsnęła przed laty całą Polską.

Tak wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka. Poruszający widok
Piotr Woźniak-Starak zginął w 2019 roku (PAP)

18 sierpnia 2022 roku mijają trzy lata od śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Znany producent filmowy wypadł z motorówki do wody podczas pływania po jeziorze Kisajno. Pięć dni później zwłoki 39-latka zostały odnalezione przez nurków. Biegli uznali, że przyczyną zgonu były konsekwencje uszkodzenia mózgu, najprawdopodobniej spowodowanego przez uderzenie łopat śruby motorówki.

29 sierpnia 2019 roku w kościele w Konstancinie-Jeziornie odbyła się msza żałobna za zmarłego. Dzień później trumna ze zwłokami Piotra Woźniaka-Staraka została złożona w specjalnym grobie, utworzonym na terenie rodzinnej posiadłości w Fuledzie. Późniejsza kontrola sanepidu wykazała jednak nieprawidłowości dotyczące mogiły, dlatego na początku 2021 roku szczątki przeniesiono do grobu na Starych Powązkach w Warszawie.

Tak wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka

W przeddzień trzeciej rocznicy śmierci Piotra Woźniaka-Staraka redakcja o2.pl odwiedziła grób Piotra Woźniaka-Staraka. Okazała mogiła zlokalizowana jest niedaleko bramy św. Honoraty na Starych Powązkach w Warszawie.

Projekt mauzoleum Piotra Woźniaka-Staraka powstał we Włoszech. Cała konstrukcja przyjechała również z tego kraju. Grobowiec został zaprojektowany tak, aby bliscy mogli otworzyć go i wejść do środka. To właśnie na wewnętrznej ścianie znajduje się informacja o pochowanym, a na podłodze stoją znicze oraz bukiet róż.

Wejście do mauzoleum Woźniaka-Staraka zostało starannie zaprojektowane. Na szklanych drzwiach osadzono świecznik, który ma przypominać gałęzie drzew. To właśnie na nich umieszczono siedem szklanych koszy, w których palą się świeczki.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(269)
Inya
miesiąc temu
On po prostu zginął przypadkiem, pijany na łódce...
luk
miesiąc temu
robalom wszystko jedno
Czerniakowski
miesiąc temu
Podobny do nagrobka reżysera Stanisława Barei.
bodek
miesiąc temu
Nie wiem kto to, kwatera nie pasuje do otoczenia, ale fajnie ma.
otco
miesiąc temu
hmwd !
Emeryt
miesiąc temu
Artykuł typu - zazdrośćcie maluczcy. Grób na Powązkach, mauzoleum z Włoch i co tam jeszcze? I co ci chłopie po tym?
Jańcio Wodnik
miesiąc temu
Ile kosztuje wbudowanie NOWEGO okazałego grobowca w starą zabytkową będącą pod ochroną obszar cmentarza? Wolno tak? Co na to Konserwator Zabytków?
neoSędzia
miesiąc temu
Niby miał wszystko ale.. po co został na łódce po FACE TO FACE? Motorówka zawsze krąży po wypadnięciu sternika. Zamiast szybko odpływać w bok dał się pociąć propelerem. To każdy (bez lewego patentu) wie. Miał fajną żonę, a skusiło go. Ten grobowiec to na lepszy start do Wieczności? Może go będą pamiętać...
Giga
miesiąc temu
Szkoda rodziców, którzy odwiedzają dziecko na cmentarzu. Ból po stracie dziecka nigdy nie mija.
Bahaya
miesiąc temu
brakuje informacji, że miał prawie około 2 promile, podczas tego wypadku
najważniejsze...
miesiąc temu
bogaty był, ale czy zdążył się pogodzić z Bogiem przed śmiercią?
podejrzane...
miesiąc temu
bogaty to i po smierci ma ładniejsze i większe lokum dla ciała...
Masakra
miesiąc temu
Wszystko na pokaz pod publiczkę...tandetne życie i tandetna pamięć w wsze czasy
styczeń 40
miesiąc temu
W Katowicach są same stare cmentarze gdzie się wkrótce wybiorę na stałe do kremacji się nie skłaniam na grobie rodziców nie chcę niszczyć grobu na starym cmentarzu w towarzystwie obcych też nie chcę na komunalnym trochę daleko a zmarli chowani są nie w ziemi tylko w kopnianym rumowisku wraz z wodą podskórną w testamencie napisałem płyta równo z ziemią na niej dane osobowe i wszystko marzy mi się wiejski cmentarz otoczony lasem i tyle...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić