Imigrant zdemolował zabytkowy kościół. "Zerwał ze ściany średniowieczny krucyfiks"

1387

25-letni imigrant z Afganistanu zdemolował XII-wieczny kościół w Nordhausen w Niemczech. Tłumaczył, że "wiara chrześcijańska jest fałszywa, a Jezus nie jest Synem Bożym".

Imigrant zdemolował zabytkowy kościół. "Zerwał ze ściany średniowieczny krucyfiks"
Afgańczyk zdemolował kościół w Niemczech (Wikimedia Commons)

25-letni Afgańczyk początkowo wyniósł niemal całe wyposażenie kościoła przed budynek. Pastor Klemens Mueller, który zobaczył go przez okno, myślał, że to robotnik, który wykonuje prace.

Sprawca zerwał nawet ze ściany średniowieczny krucyfiks, który upadł i pękł. Rozbił szybę gabloty, w której znajdowały się płaskorzeźby z wizerunkami Jezusa z kościoła – powiedział nadinspektor Andreas Schwarze cytowany przez dziennik "Bild".

Zdemolował kościół. Twierdził, że chrześcijaństwo jest "fałszywe"

Gdy pastor próbował powstrzymać imigranta, ten powiedział mu, że wiara chrześcijańska jest fałszywa, a Jezus nie jest Synem Bożym. Tłumaczył, że z tego powodu "czuł się zmuszony do zmiany wystroju tego miejsca kultu".

Zdecydowanie potępiam to wtargnięcie z uszkodzeniem mienia. Takie zachowanie jest powodem, dla którego już w lecie apelowałem o nieprzyjmowanie kolejnych uchodźców z Afganistanu. Większość z nich odrzuca naszą kulturę. Błędem jest myślenie, że chcieliby się dobrze zintegrować, co po raz kolejny udowodnił (ten) incydent - powiedział NNZ Online starosta Nordhausen Matthias Jendricke.

Młody Afgańczyk mieszka w Niemczech od pięciu lat. Został oskarżony o włamanie i zniszczenie mienia.

Zobacz także: Niepokój przy granicy polsko-niemieckiej. Wszystko przez falę migrantów

Autor: NB
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić