Incydent w czasie mszy z udziałem papieża. Nagle runął obraz z wizerunkiem Jezusa

W niedzielę na placu św. Piotra, podczas mszy wielkanocnej, której przewodniczył papież Franciszek, wiatr przewrócił ogromny obraz z wizerunkiem Jezusa. Na tę sytuację zareagowali pracownicy, który postawili go na miejsce.

Incydent w czasie mszy z udziałem papieża. Nagle runął obraz z wizerunkiem Jezusa
Groźna sytuacja obok papieża. Nagle runął obraz (X)

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego tysiące osób uczestniczyło na placu świętego Piotra w mszy pod przewodnictwem papieża Franciszka. Gdy Ojciec Święty wygłaszał homilię, doszło do incydentu w centralnej loggii bazyliki. Stojący na podwyższeniu nieopodal papieża obraz Chrystusa upadł wizerunkiem do ziemi.

Służby watykańskie zareagowały natychmiast. Pospieszyły z podniesieniem świętego obrazu. Co najważniejsze, nikomu nic się nie stało.

Filmik z tego zdarzenia pojawił się w mediach społecznościowych. Po mszy świętej papież odjechał na wózku inwalidzkim, a potem wszedł do papamobile.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pomysł nowego zakazu w Warszawie. Mieszkańcy mocno podzieleni ws. nocnej prohibicji

Wielkanocne orędzie papieża

Tysiące osób zgromadziło się w Niedzielę Wielkanocną na Placu Świętego Piotra, by wziąć udział w mszy. Nabożeństwu przewodniczył papież. Ojciec Święty podkreślił, że swoje myśli w tym dniu kieruje "przede wszystkim do ofiar tak wielu konfliktów, które trwają na świecie, począwszy od tych w Izraelu i Palestynie oraz w Ukrainie".

Franciszek prosił także o to, żeby do Gazy mogła dotrzeć tak potrzebna tam pomoc humanitarna. Zaapelował również o uwolnienie wszystkich izraelskich zakładników, którzy zostali wzięci do niewoli 7 października ubiegłego roku przez członków Hamasu.

Niech światło zmartwychwstania oświeci nasze umysły i nawróci nasze serca, czyniąc nas świadomymi wartości każdego życia ludzkiego, które musi być przyjęte, chronione i kochane - powiedział Ojciec Święty.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić