Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 
aktualizacja 

Wyjątkowe obrazki. Sfilmował ulice najpilniej strzeżonego państwa świata

364

Pewien mieszkaniec Chin poszybował swoim dronem na terytorium Korei Północnej. Dzięki publikacji nagrania z przelotu bezzałogowca możemy zobaczyć, jak wygląda codzienność w najpilniej strzeżonym państwie świata.

Wyjątkowe obrazki. Sfilmował ulice najpilniej strzeżonego państwa świata
Wyjątkowe zdjęcia z Korei Północnej (Twitter)

Korea Północna jest najbardziej odciętym od reszty świata państwem. Izolacja trwa od lat i nic nie zapowiada, żeby miało się to w najbliższym czasie zmienić. Naturalne, że budzi to ludzką ciekawość.

Jeden z obywateli Chin postanowił zaryzykować i wykonał przelot dronem nad terytorium kraju rządzonego żelazną ręką Kim Dzong Una. O wyjątkowym materiale wideo i zdjęciach powiadomiła agencja Nexta.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Mieszkaniec Chin wystrzelił drona na terytorium Korei Północnej i sfilmował przygraniczne miasto Zdjęcia podobno wykonano w 2020 roku, ale autorka odważyła się je opublikować dopiero teraz - czytamy w poście na platformie X(Twitter) agencji Nexta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Putin zagroził Polsce. "Już nigdy stamtąd nie wrócą"

Nie wiadomo, jakie dokładnie miasto jest uwiecznione w materiale wideo. Jeden z internautów podsuwa trop, że najprawdopodobniej jest to Sinŭiju. To miasto na zachodzie kraju, położone przy samej granicy z Chinami.

Internauci zastanawiają się, w jakiej porze dnia został nagrany materiał. Zwracają uwagę na minimalną ilość samochodów. Dociekają czy to wczesna pora, czy ludzie w Korei Północnej po prostu nie posiadają aut.

"Wygląda jak pierwszy tydzień lockdownu podczas pandemii Covid" - napisał jeden z internautów. "Miasto duchów" - skomentował kolejny. "Powinien zapytać Kima o pozwolenie" - pisze Leon. Jeden z komentujących zwraca uwagę, że nad miastem unosi się wielka chmura smogu.

Z całą pewnością materiał pochodzi z Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Gołym okiem widać jakby świat zatrzymał się tam kilkadziesiąt lat temu. Korea Północną graniczy Rosją, Chinami i z Koreą Południową. Państwem od 2014 roku rządzi Kim Dzong Un. Wcześniej władzę przez 17 lat sprawował jego ojciec Kim Dzong Il.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić