Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Padł światowy rekord zakażeń koronawirusem. Porażające dane

72

Indie zarejestrowały w niedzielę rekordową liczbę nowych przypadków koronawirusa. Jest to jednocześnie najwyższy dobowy wzrost zakażeń na świecie od początku pandemii. Jednego dnia potwierdzono 78 761 zachorowań.

Padł światowy rekord zakażeń koronawirusem. Porażające dane
(Getty Images)

W Indiach zarejestrowano łącznie już 3,5 mln przypadków koronawirusa. Przez cztery dni codziennie wykrywano ponad 75 tys. nowych zakażeń, jednak w niedzielę padł absolutny rekord. W ciągu jednego dnia potwierdzono Covid-19 u 78 761 osób. 

Eksperci wskazują, że tak wysoki wynik to zasług wykonywania dużej liczby testów. Obecnie Indie przeprowadzają prawie milion testów każdego dnia. Jeszcze dwa miesiące temu ta liczba wynosiła zaledwie 200 tys. 

Ministerstwo zdrowia jest jednak dobrej myśli. Jak dotąd w Indiach udaje się skutecznie leczyć większość zakażonych. Na chwilę obecną ponad 76 proc. osób, u których wykryto Covid-19, jest już zdrowych.

Zobacz także: Koronawirus wciąż groźny. Zarażonych jest już ponad 21 milionów osób na świecie

Do tej pory w Indiach zmarło 63 tys. osób. Dziennie odnotowuje się około tysiąca zgonów. Pomimo to rząd nie planuje zamykać gospodarki. Chce jak najszybszego powrotu do normalności, aby uratować kraj przed kryzysem.

Premier Narendra Modi naciska na powrót do normalności. W sobotę podał, że metro koło Nowego Delhi będzie stopniowo otwierane od 7 września. Szkoły, uczelnie i kina pozostaną zamknięte do końca września. We wrześniu mają się także odbyć pierwsze imprezy masowe.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić