Indie. Policja zabrała kobiecie tlen. Dwie godziny później zmarła

30

Sieć obiegło nagranie, na którym młody mężczyzna kładzie się na ziemię, błagając policjantów zabierających tlen ze szpitala, by oddali go jego potrzebującej matce. Kobieta chwilę później zmarła.

Indie. Policja zabrała kobiecie tlen. Dwie godziny później zmarła
Do zdarzenia doszło w Indiach. (Pixabay, Twitter.com)

To nagranie z Indii wstrząsnęło siecią. 22-letni Anmol kłania się przed policją na ziemi błagając, by nie zabierali tlenu jego matce, która go potrzebuje. Na nic zdały się jego płacze. Personel szpitala argumentował decyzję o zabraniu tlenu tym, że miał on komuś uratować życie. Kobieta, której zabrano butlę zmarła dwie godziny później.

W Indiach brakuje butli z tlenem i aparatur do ich użycia. Anmol wraz ze swoim 17-letnim bratem wszystko musieli załatwić i dostarczyć do szpitala sami. Chwilę później, policja zdecydowała, że musi zabrać tlen.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nagranie, na którym widać wynoszoną butlę wstrząsnęło siecią. Chłopak krzyczy, że bez tlenu, jego matka umrze. Kobieta zmarła dwie godziny później w wieku 53 lat z powodu powikłań po zakażeniu COVID-19. Do leczenia niezbędna był właśnie tlen.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Policja zabrała głos w sprawie. Według Independent cytującego lokalne media, komenda rozwiewa doniesienia o rzekomym "VIPie", dla którego zabrano tlen. Oficjalne stanowisko w sprawie jest takie, że zabrano pustą butlę w celu jej napełnienia.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Niepokojące wątpliwości ws. wariantu indyjskiego
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić