Interwencja w sklepie zoologicznym. W zamrażarce znaleziono martwe zwierzęta

10

We wtorek policjanci z Nowego Sącza (woj. małopolskie) interweniowali w jednym ze sklepów zoologicznych. Na miejscu dokonali makabrycznego odkrycia. W zamrażarce trzymano ciała martwych zwierząt. To kolejna taka sprawa w ostatnim czasie.

Interwencja w sklepie zoologicznym. W zamrażarce znaleziono martwe zwierzęta
W sklepie znaleziono martwe zwierzęta. (zdjęcie poglądowe) (getty images)

Do interwencji doszło 28 marca w jednym ze sklepów zoologicznych na terenie Nowego Sącza. Sprawą najpierw zainteresowało się Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Później sprawa została przekazana policji.

Martwe zwierzęta w zamrażarce

Funkcjonariusze dokonali makabrycznego odkrycia. Na zapleczu sklepu znajdowały się ciała martwych zwierząt. Przechowywano je w zamrażarkach.

Otrzymaliśmy zgłoszenie, że w jednym ze sklepów zoologicznych na terenie Nowego Sącza ujawniono w stanie głębokiego zamrożenia, kilka sztuk martwych zwierząt. Na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe. Obecnie sprawa jest wyjaśniana w prowadzonym postępowaniu z art. 35 §1 Ustawy o ochronie zwierząt- przekazała "Gazecie Krakowskiej" Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Działania prowadzone przez policję i inspektorów z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami trwały kilka godzin. Z uwagi na dobro postępowania żadne szczegółowe informacje nie są udzielane. Jak przekazuje "Gazeta Krakowska" sklep, który został skontrolowany znajduje się pod tym samym adresem, co sklep, w którym dwa lata wcześniej dokonano podobnej interwencji.

W 2020 roku policja odkryła szereg nieprawidłowości oraz nadużyć. Zwierzęta były poranione i nieodpowiednio karmione. Niektóre z nich nie miały stałego dostępu do wody. Na zapleczu również znaleziono kilka martwych okazów. Jak się okazało, właściciele nie posiadali wymaganych zezwoleń na posiadanie niektórych zwierząt.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Wyjazd z psem na wakacje. "Dla niego to jest męczarnia"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić