Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

To nie science fiction, to Chiny. Nie będzie można wychodzić z domów

282

Nagranie z Szanghaju, które obiegło media społecznościowe, przypomina sceny z filmów science fiction. Widać na nim czworonożnego robota, który informuje mieszkańców o restrykcjach związanych z pandemią COVID-19. W mieście wprowadzono lockdown, w wyniku którego część mieszkańców przez 7 dni nie będzie mogła opuszczać swoich domów.

To nie science fiction, to Chiny. Nie będzie można wychodzić z domów
Robot przypomina o restrykcjach w Szanghaju (Twitter)

Liczba nowych przypadków COVID-19 w Szanghaju, najbardziej zaludnionym mieście Chin, wzrosła o jedną trzecią. W związku z tym władze wprowadziły lockdown.

Pies-robot przypomina o restrykcjach

W mediach społecznościowych szybko rozprzestrzenia się nagranie z Szanghaju, na którym widać przypominającego psa robota. Spaceruje on po pustych ulicach osiedla mieszkaniowego z głośnikiem przyczepionym do grzbietu, przypominając o przestrzeganiu niezbędnych środków ostrożności związanych z pandemią koronawirusa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

We wschodnich częściach Szanghaju lockdown obowiązuje od poniedziałku. Na zachodzie restrykcje miały zostać wprowadzone w piątek, jednak z powodu wzrostu zachorowań zostały przyspieszone. Niektórzy mieszkańcy dostali zawiadomienia, że nie będą mogli opuszczać swoich posiadłości przez kolejne siedem dni.

Wyrażamy nasze najgłębsze podziękowania wszystkim mieszkańcom! Wkrótce wznowimy normalne życie, ale w najbliższym okresie prosimy wszystkich, aby ściśle przestrzegali środków kontroli pandemii, nie gromadzili się i ograniczali przemieszczanie się - brzmi jedno z zawiadomień komisji mieszkaniowej cytowane przez agencję Reutera.

26-milionowe miasto zgłosiło w środę prawie 6000 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To o ponad 1500 więcej niż dzień wcześniej.

Zobacz także: Koniec obostrzeń pandemicznych. Co sądzą warszawiacy? "Na Wiejskiej żyją w kloszu"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić