Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Irak. Papież Franciszek odniósł ogromny sukces

21
Podziel się

Wizyta papieża Franciszka w Iraku odniosła wielki sukces. Irackie media podkreślają, jak wielkie znaczenie dla tego kraju ma przybycie Ojca Świętego.

Irak. Papież Franciszek odniósł ogromny sukces
Papież Franciszek w Iraku. Media ogłosiły wielki sukces pielgrzymki (PAP, PAP, EPA, Gailan Haji)
bETAGuHV

Irak. Ogromny sukces pielgrzymki papieża Franciszka

Jak przekazał portal niedziela.pl, w czasie wizyty papieża Franciszka w Iraku tamtejsze media skupiły się wyłącznie na relacjonowaniu kolejnych punktów jego pobytu i wydarzeń z nim związanych. W TV Al-Echbarija w pierwszym dniu wielokrotnie wspominano moment powitania papieża Franciszka przez premiera Mustafę al-Kadhimiego na bagdadzkim lotnisku i przyjęcie Ojca Świętego przez prezydenta Barhama Saliha i jego małżonkę.

bETAGuHX

W drugim dniu wizyty w Iraku, 6 marca, papież Franciszek spotkał się z ajatollahem Alim Sistanim, duchowym liderem irackich szyitów. To wydarzenie zdecydowanie zdominowało relacje w mediach. Jak podano w telewizji Al-Echbarija, "podkreśliło ono rolę wiary w Boga Wszechmogącego oraz wynikającego z niej przesłania moralnego niezbędnego, aby sprostać wyzwaniom stojącym przed ludzkością".

W irackich mediach nie zabrakło też informacji o samym papieżu Franciszku. Prezentowano jego sylwetkę i najważniejsze cytaty dotyczące jego pontyfikatu. Wyemitowano też mszę świętą, którą Ojciec Święty odprawił 6 marca.

bETAGuId

Pielgrzymka papieża Franciszka do Iraku. Media podkreślają wielkie znaczenie wizyty Ojca Świętego

Jak wynika z materiału zaprezentowanego przez portal niedziela.pl, wszystkie irackie media są zgodne co do tego, jak wielkie znaczenie dla Iraku ma wizyta papieża Franciszka. Telewizja el-Sumarija podkreśliła, że "wizyta papieża leczy rany narodu irackiego po wielu latach wojen i zniszczeń". Z kolei telewizja Kurdistan24, relacjonując międzywyznaniowe spotkanie w Ur podkreśliła, że papież Franciszek potępił religijny ekstremizm i wezwał wiernych do przeciwstawienia się tym, którzy wykorzystują religię, by tworzyć podziały.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETAGuIy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
Iga
9 miesięcy temu
Nie potrafimy docenić tej pielgrzymki bo nie znamy korzeni naszej religii. W mediach więcej o kłótni w rodzinie Harrego i Meghan niż o spotkaniu duchowych przywódców naszego świata.
anty talib
9 miesięcy temu
O jakim pojednaniu wy mówicie.MÓwią jedno,a robią drugie-musieli by najpierw wyciąc swoich fanatycznych muslimo talibów czego nie zrobią ,bo im to na ręke
Janystefan
9 miesięcy temu
Ta zaraz tam będzie wojna gdzie papierze tam wojna ludzie otworzyć oczy
bETAGuIz
pawel
9 miesięcy temu
odniósł sukces ? że niby co , zniósł celibat ? - 1 list do Tymoteusza 3 rozdział
WARS.
9 miesięcy temu
Zawsze lepsze są spotkania, rozmowy niż wojny, cierpienia, kalectwa i smierć ludzi. Przybył Papież Franciszek do Iraku jako pokutnik po akceptacji przemocy wojennej napastniczej, zbrojnej i obrabowania tego państwa i narodu przez usaizrael. Czyżby papież wykazywywal swój majestat kapłaństwa Chrystusowego tylko wówczas kiedy barbarzyńska cywilicacja śmierci rodem z usaizrael innowierców, odmieńców, islamistów dopołniła dzieła zniszczenia oraz obrabowania narodów i państw tamtych regionów? Może odwaga do złożenia wizyty pokutnej papieżowi Franciszkowi przychodzi wówczas, kiedy powstają warunki do składania wizyty po użyciu przemocy militarnej dokonanej przez usaizrael i trwałej  okupcyjno-rabunkowej obecnosci wojsk usaizrael na terytorium Iraku, gdzie do dziś wojska okupacyjne nie opuściły Iraku ?  Przecież na skutek bezpodstawnej i bezprawnej agresji na Irak przez wojska ludobójcze usaizrael ten naród i to państwo irackie zostało doszczętnie zniszczone i następnie obrabowane z całego dziedzictwa ciwilizacyjnego oraz kulturowego tamtych narodów. W Iraku po zbrodniczej ludobójczej wojnie pozostało z 3 milionów chrzescijan  około 600 tysiecy. Zbrodniarze wojenni w osobach Buscha i mu w tym pomagający, są nadal bezkarni i nie poddani orzeczeniu Międzynarodowego Trybunalu Karnego. Ewangelizacja akceptująca przemoc wojenną i rabunkową nigdy nie przynosi i nie przyniesie oczekiwanych  owoców dla chrześcijaństwa i zapewne o tym wie papież Franciszek. Więc po co  tam pojechał ? Odpowiedź jest prosta, bo zaistałały tam warunki wykazania czym jest ciwilizacja  dzikiego rabunkowego Zachodu. Jeśli papeż miał na myśli ocalić chodź jednego tam żyjącego katolika, by go oddać w ręce Bożego Miłosierdzia  to pielgrzymka ta może okazać się służebna nie tylko dla jednego człowieka. Wyglada jednak  na to i wskazuje, że papież Franciszek jest na smyczy i usługach imperialnych kapitalistów globalistów czyli komunistów, bo taka pielgrzymka jedynie może zaognić polaryzację społeczną w Iraku i całą sytuację międzynarodową, czyniąc ją mniej stabilną dla krzewienia cywilizacji chrześcijańskiego pojednania, współpracy i pokoju międzynarodami.
@@@
9 miesięcy temu
Czy zapowiedziana została pielgrzymów z Iraku do Watykanu?? Nie wróżę przyszłości katolikom..
Kuba 2007❤️❤️...
9 miesięcy temu
BOG jest pelen milosierdzia JEZU UFAM TOBIE
Mięta
9 miesięcy temu
Sukces??? Ta wizyta jeszcze trwa a tu o sukcesie mowa...sukces będzie jak brat przestanie zabijać brata...
Jaki
9 miesięcy temu
Brawo Franciszek,,, może arabowie wybaczą nam wyprawy krzyżowe,,, czyli nic innego jak mordowanie innowierców,, w imię Boga...???
Gosc2
9 miesięcy temu
Papiez jest godny podziwu.
Mario
9 miesięcy temu
Bardzo dobrze. Brawo. Nie powinno być podziałów religijnych wystarczą nam te polityczne których też nie popieram.
wednesday
9 miesięcy temu
A bezbożników w naszym kraju krew zalewa że taki sukces odniósł. Widać to po komentarzach :)
Swoj
9 miesięcy temu
I bardzo dobrze już czas na pojednanie i pokój dużo Irak już przeszedł pozdrawiam
bETAGuIr
mm324.
9 miesięcy temu
Kosciòł uwielbia takie proste i ciemne narody bo może na nich żerować . Tak samo kosciòł kocha niepisemne afrykańskie kraje .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić