Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Papież jest na ustach całego świata. Historyczny dzień

12
Podziel się:

Trwa historyczna wizyta papieża w Iraku. W sobotę Franciszek przybył do miasta Nadżaf, gdzie spotkał się z ajatollahem Alim Sistanim - najwyższym rangą muzułmańskim duchownym w Iraku. Podziękował mu, że "zabrał głos w obronie najsłabszych i najbardziej prześladowanych".

Papież jest na ustach całego świata. Historyczny dzień
Franciszek jest pierwszym papieżem w historii, który odwiedził Irak. (PAP)

Trwa historyczna pielgrzymka papieża Franciszka w Iraku. W sobotę rano papież przybył do świętego miasta szyitów - Nadżafu, gdzie odwiedził ajatollaha Alego Sistaniego.

Spotkanie trwało ok. 45 minut. Biuro prasowe Watykanu przekazało, że papież podkreślał znaczenie przyjaźni, wzajemnego szacunku i dialogu między wspólnotami religijnymi.

Ajatollah Ali Sistani miał "potwierdzić swoją troskę o to, by chrześcijanie, jak wszyscy Irakijczycy, żyli w pokoju i bezpieczeństwie oraz z pełnymi prawami konstytucyjnymi".

Papież Franciszek podziękował ajatollahowi za obronę najsłabszych i prześladowanych

Papież podziękował ajatollahowi za to, że "w obliczu przemocy i wielkich trudności minionych lat zabierał głos w obronie najsłabszych i najbardziej prześladowanych". Stwierdził, że jego pokojowe przesłanie potwierdzało "świętość życia ludzkiego i znaczenie jedności narodu irackiego".

Na koniec spotkania Franciszek zapewnił szyickiego duchownego, że nadal będzie modlił się, aby "Bóg obdarzył ukochaną ziemię Iraku, Bliski Wschód i cały świat przyszłością pokoju i braterstwa".

Po spotkaniu z ajatollahem papież udał się do historycznego miasta Ur, biblijnego miejsca narodzin Abrahama. Wizyta Franciszka w Iraku to historyczny moment dla Kościoła katolickiego, ponieważ jest pierwszym papieżem, który odwiedził ten kraj.

Zobacz także: Papież do Irakijczyków. Przejmujące słowa Franciszka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Polak
rok temu
Niech najpierw spotka się generał z generałem, tym który zdemolował i zdepopulował im naród i zniszczył dobrze zorganizowane państwo, z tym co bronił swój naród i kraj przed kolejnym okupantem!
ya12331412213
rok temu
Dokładnie. W jakim obrządku i co odprawił to bez znaczenia. Na sygnały z Polski o tutejszych czarnych przekrętach nadal jest głuchy.
frrruuu
rok temu
Fajnie to wygląda jak mają łapy na widoku by po spluwę nie sięgną.
Janina Welc K...
rok temu
No i co z tego? Franciszku! Poleciałeś z misją, obiecałeś modlitwę i co? W Polsce kler pławi się w nienależnym luksusie za publiczne pieniądze. Przestępstwa seksualne na dzieciach mają miejsce. Sprawcy chronieni, a Ty nic. Mianujesz fatalnych, niegodnych księży do sprawowania lukratywnych stanowisk. Przyłóż się do pracy. Smutne miny to mało. Masz informacje o wydarzeniach nad Wisłą.
Kimimaro
rok temu
Gardzę wszystkimi religiami i ich wymyślonymi bogami. Ale + dla Franka że miał na tyle jaj aby tam pojechać.
viki
rok temu
wiarę chcą wyeliminować masoni i wprowadzić jedną wiarę w szatana dlatego Papież chce zjednoczyć religię żeby diabeł nie wygrał
pawel
rok temu
historyczny dzień ??? a co , zniósł celibat ? = 1 list do Tymoteusza 3 rozdział ...
do Kogo?
rok temu
"zapewnił szyickiego duchownego, że nadal będzie modlił się, aby "Bóg obdarzył ukochaną ziemię Iraku, Bliski Wschód i cały świat przyszłością pokoju i braterstwa" Ale do którego boga oni dwaj się będą modlić? Na całym świecie czczonych jest około 5000 bogów? Czy naprawdę one wszystkie "żyją", i mają uszy by słyszeć modlitwę, i oczy by zobaczyć wołającego? Czy wszystkie mają boską wszechmoc, aby pomóc człowiekowi? Czy czasem ludzie sami nie noszą ich w "procesjach", na własnych plecach, bo one nie mają nóg? Czy te bogi nie są jak strach na wróble? Czy ja mógłbym zadzwonić do mojego wpływowego przyjaciela, aby poprosić go o jakąś przysługę, jeślibym nie znał jego osobistego, "zastrzeżonego" numeru telefonu? Jeśli wybierałbym z książki telefonicznej na chybił trafił, to czy kiedykolwiek bym się do niego dodzwonił? A przecież tylko jeden jest, jedyny Stwórca człowieka, Ziemi i całego Wszechświata, i to On jest Bogiem całej ludzkości? Czy na pewno ten ajatollah i papierz znają jego numer, to znaczy znają jego święte Imię? Czy będą wzywać tego właściwego? Czy aby na pewno, ten Jedyny, Prawdziwy, i Żyjący usłyszy ich modlitwę, i wysłucha?
Maciej
rok temu
No i w deche panie Franciszku.
policja zambr...
rok temu
policja zambrowska morduje blizniaczki w fascynujace sie dlugimi plaszczami bo ich zdemaskowaly w mordach bierze udzial tomasz kalinowski andrzej plona łojek policja zambrowska i lomzynska obdziera ponad 5 blizniaczek ze skóry
bolek
rok temu
PODZIELI BOGA CTWO I BIEDNYCH LUDZI TAK RELIGIA I WOJNY NA TLE BOGA CTWA DZIALAJA WIELCY TEGO SWIATA
GGGGGG
rok temu
Wszystko kłamstwo i obłuda.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić