aktualizacja 

Isakowicz-Zaleski ujawnia. Zaskakujące skargi na Jędraszewskiego

203

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski znów znalazł się na językach. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski opublikował nietypową skargę jednego z wiernych na hierarchę. Nadawca listu zarzucił metropolicie krakowskiemu, że ten... prawi zbyt długie kazania. Ostatnie z nich trwało aż 45 minut.

Isakowicz-Zaleski ujawnia. Zaskakujące skargi na Jędraszewskiego
Abp. Jędraszewski podpadł wiernemu. Zaskakująca skarga (PAP)

Arcybiskup Marek Jędraszewski znany jest z tego, że nie gryzie się w język. 73-latek wielokrotnie krytykował choćby Komisję Europejską. Głosił także, że prezydent Rzeczpospolitej Polski Lech Kaczyński, od 12 lat spoczywający na Wawelu, w swej służbie narodowi i państwu królom był równy.

Jędraszewski lubi dłużej pochylić się nad pewnymi tematami. Znany jest z długich kazań, co jednak nie podoba się wszystkim wiernym. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski opublikował w mediach społecznościowym nietypową skargę wiernego na abp. Marka Jędraszewskiego. - Jeden z wielu listów jaki dostałem w sprawie kazań metropolity krakowskiego. Chodzi o ich treść, jak i formę - zaznacza Isakowicz-Zaleski.

Uczestnik niedzielnych (21 sierpnia) uroczystości w Kalwarii Zebrzydowskiej żalił się, że Jędraszewski głosi zbyt długie kazania. Przypomnijmy, że pielgrzymi zgromadzeni w podkrakowskim sanktuarium przez 45 minut słuchali teologicznych wywodów abp. Jędraszewskiego. Deszcz i wiatr sprawił, że część wiernych, która stała na zewnątrz z utęsknieniem czekała na zakończenie jego monologu.

W odniesieniu do wczorajszego kazania w Kalwarii Zebrzydowskiej w skrócie muszę przedstawić opinię moją i wielu moich znajomych, jak również przypadkowo usłyszane - napisał jeden z wiernych.

Uczestnik mszy pisał m.in o braku wyczucia i nie dostosowanie długości kazania do danej sytuacji czy braku szacunku do drugiego człowieka i pielgrzymów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zmiany w archidiecezji krakowskiej

Arcybiskup Marek Jędraszewski podjął decyzję o zmianach personalnych w archidiecezji krakowskiej. Jedna ze zmian dotyczy proboszcza na Wawelu. Na to stanowisko został powołany ks. kan. Paweł Baran.

Paweł Baran to były prefekt i wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Od 2017 roku był ceremoniarzem Archidiecezji Krakowskiej. W 2021 r. został powołany na członka Zarządu Krakowskiej Fundacji Centrum Informacji, Spotkań, Dialogu, Wychowania i Modlitwy w Oświęcimiu oraz dyrektora domu prowadzonego przez tę Fundację w Oświęcimiu.

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić