Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

ISIS grozi zamachem w Boże Narodzenie. Zdradzili cel kolejnego ataku?

149

Plakat dżihadysty wjeżdżającego na Plac św. Piotra w Watykanie to nowe ostrzeżenie terrorystów. Na swoich propagandowych kanałach wskazali, co może stać się celem kolejnych zamachów.

ISIS grozi zamachem w Boże Narodzenie. Zdradzili cel kolejnego ataku?
(Twitter)

Terroryści twierdzą, że za cel biorą Watykan. Z plakatu wyczytać można, że datą planowanego zamachu może być czas świąt Bożego Narodzenia. Plac św. Piotra codziennie odwiedzają dziesiątki tysięcy turystów. Ewentualny atak w takim miejscu mógłby być wyjątkowo krwawy.

Plakatom towarzyszyło przerażające przesłanie. "Czekajcie na świąteczną krew" to hasło rozsyłane w ostatnim czasie przez ISIS, które odnalazła organizacja SITE, monitorująca zachowanie terrorystów w sieci. Na plakacie oprócz przesłania można dostrzec też karabin i plecak - dodaje Mirror.

W ostatnim czasie ISIS groziło też zamachami w czasie piłkarskich Mistrzostw Świata. Mundial w piłce nożnej rozgrywany będzie w 2018 roku w 11 różnych miastach Rosji. Na imprezę przyjadą setki tysięcy kibiców z całego świata, co powoduje oczywiste zagrożenie zamachami.

Groźby w sieci mogą być odpowiedzią na porażki, jakie ISIS poniosło ostatnio w Syrii. Ekstremiści zostali przepędzeni z Rakki, która od 2014 r. była samozwańczą stolicą Państwa Islamskiego w Syrii oraz centrum planowania operacji terrorystycznych za granicą.

Jeszcze w marcu tego roku sytuacja w Syrii wyglądała zupełnie inaczej. ISIS kontrolowało wtedy spore obszary. Od tego czasu z rąk terrorystów odbito także Palmirę.

Zobacz także: Nie przegap: "17 Jednostka". Tak działają elitarne izraelskie służby

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić