o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EKO
|

"Islam zaatakuje świat". Stanowcza reakcja papieża Franciszka

109
Podziel się

Robert Sarah to wpływowy kardynał Kościoła katolickiego, typowany na następcę obecnego papieża. Został jednak zmuszony do ustąpienia ze stanowiska. Już od dawna wzbudzał spore kontrowersje, ale dopiero teraz Franciszek podjął stanowcze działania.

"Islam zaatakuje świat". Stanowcza reakcja papieża Franciszka
Papież Franciszek podjął zdecydowane działania. (Getty Images)
bDJqZIrp

Kardynał Robert Sarah na przestrzeni ostatnich dwóch dekad piastował w Watykanie wiele wysokich stanowisk. Powierzono mu m.in. obowiązki szefa departamentu nadzorującego sprawy kultu i sakramentów. Mimo że zgodnie z tradycją powinien był ustąpić po 75. urodzinach, to jednak – co często ma miejsce w Watykanie - pozwolono mu dalej piastować urząd.

Papież Franciszek usunął kardynała ze stanowiska. Co zrobił Robert Sarah?

Jak podaje Daily Mail, papież już od dawna nie aprobował działań podejmowanych przez afrykańskiego duchownego. Kardynał Robert Sarah m.in. nie dopuszczał – wbrew zaleceniom Franciszka – kobiet do posługi w Wielki Czwartek czy ostro krytykował wyznawców islamu. Publicznie nie zgadzał się również z głową Kościoła w kwestiach teologicznych.

bDJqZIrr

W sobotę 20 lutego rzecznik Watykanu oficjalnie ogłosił, że kardynał Robert Sarah zostanie usunięty ze stanowiska. Jedną z najbardziej kontrowersyjnych wypowiedzi afrykańskiego duchownego była ta, w której ostrzegł wiernych przed rychłym atakiem ze strony muzułmanów.

Islam zaatakuje świat. Jeśli Zachód będzie dalej postępował w ten fatalny sposób, istnieje wysokie ryzyko, że (...) zostanie najechany przez cudzoziemców, tak jak Rzym został najechany przez barbarzyńców. Mój kraj jest w większości muzułmański. Chyba wiem, o czym mówię – grzmiał Robert Sarah.
bDJqZIrx

Kardynał Robert Sarah twierdził, że jeśli nikt nie powstrzyma napływu imigrantów ze Wschodu, chrześcijan czeka tragiczna przyszłość. Otwarcie domagał się zaangażowania Kościoła w działania mające na celu zapobieżenie takiemu scenariuszowi. Z kolei papież Franciszek regularnie namawiał do wsparcia uchodźców oraz tolerancji religijnej.

Zobacz także: Zobacz też: Papież apeluje o zachowanie dystansu. Nie będzie już gromadził się z wiernymi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJqZIry
bDJqZIrS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(109)
Pit
1 tyg. temu
Islam to zło
Aaaaaaa
1 tyg. temu
Franciszek jest dużo bardziej lewicowcem niż chrześcijaninem.
Rafa
1 tyg. temu
Zastanawiam się dla kogo pracuje ten Franciszek bo raczej rozum nim nie kieruje
bDJqZIrT
Paweł
1 tyg. temu
Ale bzdury piszecie. Kard. Sarah był gwarantem ciągłości katolicyzmu. Franciszek nim nie jest
CNNNC
1 tyg. temu
Tak sie konczy to zalosne ubogacanie kulturowe Franciszkowe . Jeszcze nas chcial wplatac w to pieklo na ziemi. Teraz chce nas szczepic
Najnowsze komentarze (109)
Nick
6 dni temu
Szatan zasiadł na tronie papieskim. Wypełnia się proroctwo. Kościół zejdzie do podziemi. Trwajmy w wierzę. Chrystus zwycięży.
katolik
7 dni temu
bp Bergolio jest fałszywym prorokiem z Księgi Apokalipsy
PIOTR
7 dni temu
Same kłamstwa, została przyjęta dymisja Kardynała, ponieważ skończył 75 lat, a to w Kościele jest wiek emerytalny duchownych. Nie mogę tego czytać... brak kompetencji i etyki piszących te artykuły. Wszystko tylko po to, żeby dzielić. Zabić Ducha - to jest nowa misja o2 i wp. GRATULACJE
general 32
1 tyg. temu
Szerzenie religijnej nienawiści co robi Sarah, nigdy nie jest dobre. Kościół wykańcza się sam, m.inn. pedofilskimi aferami
lucjaw2
1 tyg. temu
Ale bzdury. Po pierwsze:"Nie mogą zacytować słowa, zdania, gestu, którym sprzeciwiam się papieżowi"- słowa Kardynała. Po drugie- to normalna procedura w Kościele, że w wieku 75 lat biskupi składają rezygnację. Nie ma sensu dorabiać do tego drugiego dna.
ultimus
1 tyg. temu
Dlaczego Sarah się bardziej o wszystkich martwi niż o swój rodzinny kraj który go wychował?
niestety
1 tyg. temu
To nie jest mój papież.
Janio
1 tyg. temu
A może jest coś czego nikt nie bierze pod uwagę. Bóg posługuje się ludźmi aby stała się Jego wola. Europa , zwłaszcza zachodnia ciągle chyliła się ku upadkowi moralnemu. Może ma właśnie zginąć od najazdu muzułmanów, może właśnie ma doświadczyć odrzucenia, skoro odrzuciła Boga? Papież Franciszek może być gwarantem wypełnienia Jego woli. Jedyne co pozostało to modlić się za najeźdźców. Rzecz jasna to tylko moje domysły a nie wola Boża. I chciałbym aby nie były prawdziwe.
bDJqZIrL
Ale kogo ja t...
1 tyg. temu
Papierze najlepszy posługa dusz jaki kościół katolicki miał do lat obecnych!!!!!!!!!❤️
Darek
1 tyg. temu
I miał dużo racji
Polityk
1 tyg. temu
Trzeba zlikwidować poprawność polityczną
Brukowiec
1 tyg. temu
Szczerze jeden odchodzi drugi przychodzi to jest świat my go budujemy i to wy manipulójecie ludźmi.to wy niszczycie się wzajemnie dobro i zło.tu nie chodzi o wiarę tylko nad ludzi o prawdę jak jest i nie ma Boga to tylko głupie zajęcie dla budynku i ksierzy na tace. życia nie kupisz.nie wieże w nic jestem teraz i tu i nikt mnie nie zmusi aby mieć wiarę Boga Jezusa itp.
Brukowiec
1 tyg. temu
To niech zostawi ludzi w spokoju karzdy ma swoją wiarę i nie ma prawa podważać czyjomś wiarę. patrząc pod perspektywę to fakt jest szczery że karzdy decyduje sam za siebie i to jaką mamy wiarę.muzumanin mają swoją wiarę i tego nikt nie powinien się czepiać.co i nie do tego mają.to papież niech swe błędy odpowie nie my nie ja czy inni. Moim zdaniem te kościoły to pośmiewisko po to one są bo na tace rzebżecie i te durne posągi nie wieże w to bo sama sobie taki posąg zrobię i karzdy z nas. Jesteśmy teraz i tu nie ma boga.dla tego dajecie spokój. Każdy ma swoją wiarę.a więc definitywnie nie wieże w Boga ani Jezusa i Maryję. Sami powiększamy świat. Nie istnieje Bóg ani Jezus i to moje osobiście szczere słowa naprawdę wierzę.
Mic
1 tyg. temu
Kardynał mówił prawdę..która jest niepoprawna politycznie...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić