aktualizacja 

Jacek Kurski nie jest już prezesem TVP! Trzęsienie ziemi

215

To koniec! Jacek Kurski nie jest już prezesem Telewizji Polskiej (TVP). Taką decyzję podjęła Rada Mediów Narodowych. Jednocześnie powołano nowego szefa telewizji publicznej.

Jacek Kurski nie jest już prezesem TVP! Trzęsienie ziemi
Jacek Kurski (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

Media donoszą, że nowym prezesem TVP został Mateusz Matyszkowicz. Portal i.pl ustalił, że zarząd będzie jednoosobowy.

RMN właśnie odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP i powołała M. Matyszkowicza. Niestety bez szansy na konkurs - przekazał na Twitterze Robert Kwiatkowski, członek Rady Mediów Narodowych (RMN)

Serwis wirtualnemedia.pl ustalił, że wniosek o odwołanie Jacka Kurskiego został zgłoszony przez przewodniczącego RMN Krzysztofa Czabańskiego. Poparli go wszyscy członkowie tej rady.

Onet poprosił Czabańskiego o komentarz w tej sprawie. Powodów odwołania Kurskiego nie wskazał. Napisał jedynie, że "jest pewny, że Mateusz Matyszkowicz wzmocni merytorycznie ofertę TVP".

Zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy. Już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania - pisze z kolei na Twitterze Radosław Fogiel, rzecznik PiS.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kurski stanowisko prezesa Telewizji Polskiej traci już kolejny raz. Po raz ostatni nastąpiło to w marcu 2020 roku. Nieoficjalnie mówiono, że wpływ na taką decyzję miał prezydent Andrzej Duda. Później Kurski stał się doradcą zarządu, a następnie powrócił na stanowisko prezesa.

Jacek Kurski wejdzie do rządu?!

"Rzeczpospolita", powołując się na rządowe źródła, donosi, że kilka dni temu trwały rozmowy nad przejściem Jacka Kurskiego do rządu. Politycy podobno są zaskoczeni informacjami o dymisji szefa TVP.

Jednocześnie podkreślono, że nie wykluczają, iż "wydarzenia mogły przyspieszyć i Kurski może wejść do rządu 'na kogoś więcej, niż minister'".

Warto wspomnieć, że Kurski w 2005 roku po raz pierwszy dostał się do Sejmu, z list partii Jarosława Kaczyńskiego. W 2007 roku natomiast z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. 2 lata później został europarlamentarzystą, a w latach 2015-2016 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa. 12 października 2016 roku natomiast po raz pierwszy powołano go na stanowisko prezesa TVP.

Zobacz także: Jacek Kurski dementuje swoje celebryckie upodobania w TVP
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić