Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|
aktualizacja

Jak bardzo zagraża ci COVID-19? Rząd publikuje dokładne dane

11
Podziel się:

Koronawirus jest niebezpieczny w szczególności dla osób po 80. roku życia. Najwięcej zgonów odnotowywanych jest natomiast w grupie wiekowej po 85. roku życia. Dane opublikowała Kancelaria Premiera.

Jak bardzo zagraża ci COVID-19? Rząd publikuje dokładne dane
(Getty Images, KPRM)

Najwięcej osób umiera na COVID-19 w wieku powyżej 85 lat - informuje Kancelaria Premiera, jednocześnie publikując statystyki na Twitterze. Wniosek, który płynie z badań, to m.in. zauważalny wzrost ryzyka śmierci osób zakażonych SARS-CoV-2 wraz z coraz wyższym wiekiem chorych.

Statystyki opublikowane przez Kancelarię Premiera. Procent zgonów a wiek chorych

 • Osoby w wieku powyżej 85 lat - 23,2 proc.
 • Osoby w wieku 80-85 lat - 16,9 proc.
 • Osoby w wieku 75-80 lat - 13,2 proc.
 • Osoby w wieku 70-75 lat - 9,2 proc.
 • Osoby w wieku 65-70 lat - 6,3 proc.
 • Osoby w wieku 60-65 lat - 2,7 proc.,
 • Osoby w wieku 55-60 lat - 1,3 proc.

Czy zakażenie koronawirusem stwarza potencjalne ryzyko zgonu wśród osób poniżej 55. roku życia? Okazuje się, że tak, jednak to ryzyko jest niewielkie. Między 35. a 55. rokiem życia ryzyko zgonu spada bowiem poniżej 1 procenta.

 • Osoby w wieku 50-55 lat - 0,7 proc.
 • Osoby w wieku 45-50 lat i 40-45 lat - 0,3 proc.
 • Osoby w wieku 35-40 lat - 0,2 proc.

Ile zatem wynosi ryzyko śmierci w grupie wiekowej między 15. a 35. rokiem życia? Ryzyko to jest bardzo niskie. To zaledwie ok. 0,1% wszystkich zgonów.

 • Osoby w wieku 15-35 lat ~ 0,1 proc.

W związku z powyższymi statystykami po raz kolejny należy zaapelować, aby osoby starsze, szczególnie teraz, gdy cała Polska jest w czerwonej strefie, pozostały w domach. Bardzo ważne jest także to, aby wnuczęta nie odwiedzały babć i dziadków.

To na dzieciach, nastolatkach, dorosłych, a także na osobach w średnim wieku spoczywa odpowiedzialność za życie i zdrowie osób starszych, szczególnie tych po 75. roku życia. Młodsi mogą uchronić osoby będące w tej grupie od ryzyka zakażenia i zgonu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
Hunter
2 lata temu
Grypa wygląda chyba podobnie w statystykach...
ktoś
2 lata temu
ten wykres mowi że najwiekszym zagrozeniem dla zycia jest wiek... niczym sie nie różni od standardowego wykresu śmiertelności z przyczyn innych niż COVID...
📵📵📵
2 lata temu
📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵📵
baca
2 lata temu
My górole polscy jesce nie powiedzielim łostatniego słowa. I w ramach cynu społecnego pragniem pobic rekord zakazeń covidem w ilości 80-100 tysiency abo i wiyncyj. Hej.
julian
2 lata temu
u mnie wypada ryzyko kopnięcia w kalendarz na covid, na poziomie 0,3%, już większe szanse są, że mnie walec drogowy sprasuje i meteor spadnie mi na głowę - nie róbcie z ludzi idiotów i nie ośmieszajcie sie z tym waszym covidem i "ryzykiem".. ściema
Totalne
2 lata temu
Bzdury ! Według WHO wśród chorób zakaźnych stopniem zagrożenia Covid-19 jest dopiero na 12-tym miejscu przed AIDS
procent
2 lata temu
Policzyć procentowe zgony tj 74%, przepraszam a 26% to jaka to grupa wiekowa?, kto to liczył?,czy wie jak wylicza się pprocenty?
rok2020
2 lata temu
przy okazji: kobiety też mają zawał, tylko 10 lat później, niż mężczyźni. Wszystkie choroby mają być wyleczone zaleczone, koniecznością jest normalna waga, ruch, witamina D3, oleje, a w razie domowej choroby Ibuprom itp, syropy. Ciepło i picie płynów.
Pszepraszam
2 lata temu
bardzo ale czy ktoś zapytał tych seniorów czy oni w ogóle chcą być "chronieni" w ten sposób. Znam starsze osoby, które wprost mówią, że nie dadzą się zamknąć w domach. Chcą chodzić do koscioła i miec kontakt z bliskimi. Pójść na grob zmarlego małżonka 1 listopada, spędzić Boze Narodzenie z rodziną i tak dalej. Dlaczego to niby rzad albo "mlodzi" maja ich chronic i to wedlug wytycznych, ktore sa absurdalne, nieskuteczne i nie poparte naukowo a w dodatku szkodliwe spolecznie, cywilizacyjnie, gospodarczo, psychologicznie i niemozliwe do zrealizowania w dluzszym terminie? Dlaczego całe zycie i jego wartosc sprowadzamy do bezpieczenstwa i nie zarazenia sie covidem? Rzeczywisty wskaznik smiertlenosci IFR dla osob 75l> to 4,6 procent a dla 85l> 15 proc. Czyli dla osob powyżej 75 roku życia szansa przezycia zakazenia wynosi ponad 90 procent. A średnia długośc życia w Polsce to 77 lat! Stres, izolacja, samotnośc, siedzenie w domu przed tv, brak mozliwosci zobaczenia usmiechu wnuczka bo twarz zaslaniania mu maska jest dla wielu z tych ludzi gorszy niz ten wirus. Kazdy ma prawo decydowania czy chce życ 100 lat czy umrzec szczesliwym w wieku lat dziewiedziesiciu. Kazdy ma prawo oszacowania samodzielnie ryzyka i podejmowania decyzji o swoim zyciu. Jesli ktos sie boi niech sie chroni, prosze bardzo ale nie mozna tego wymuszac rozporadzeniami i stosowac szkodliwej sojotechniki w postaci wbudzania poczucia winy i szczucia ludzi jednych na drugich.
janek
2 lata temu
ludzie czytajcie jakimi testami wykrywa sie covid ,nawet sok ma covid ,tyle jest chorych na covid co sokow
Nikt
2 lata temu
Śmierć przyczyny szuka. Covid nie jest jedyną przyczyną śmierci
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić