o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Wyciek w fabryce w Chinach. Tysiące zakażonych. Nowe informacje

264
Podziel się

Wyciek w fabryce w Chinach sprawił, że ponad 6 tys. osób zaraziło się brucelozą. Właśnie podano nowe fakty w głośnej sprawie.

Wyciek w fabryce w Chinach. Tysiące zakażonych. Nowe informacje
Bakteria brucelozy (Getty Images, BSIP , Contributor)
bECpCUlN

Do wycieku w fabryce w Lanzhou doszło na przełomie lipca i sierpnia 2019 roku. Pracownicy fabryki środków farmaceutycznych Zhongmu Lanzhou wykorzystywali przeterminowane środki dezynfekujące w procesie produkcji szczepionek przeciw brucelozie. W konsekwencji miał miejsce wyciek aerozoli, które zawierały te bakterie.

Wyciek w fabryce w Chinach. Mieszkańcy zarażeni bakterią brucelozy

Bakterią brucelozy zaraziło się łącznie 6620 osób. Odpowiedzialnością za zdarzenie obarczono ośmiu pracowników fabryki - donosi "Global Times". Rzecznik Biura Rolnictwa i Spraw Wsi w Lanzhou potwierdził, że zostali oni zwolnieni z pracy lub otrzymali oficjalne ostrzeżenia.

bECpCUlP

Władze Zhongmu Lanzhou wypłaciły pierwszą rekompensatę w wysokości 10 milionów juanów (ok. 5 789 310 złotych). Pieniądze zostały przeznaczone na monitorowanie sytuacji w regionie, diagnostykę, leczenie oraz odszkodowania dla zarażonych. Rzecznik fabryki środków farmaceutycznych zapowiedział, że w przyszłości dojdzie do wypłacenia pełnej kwoty rekompensaty.

bECpCUlV

Zarażeni pacjenci trafili łącznie do 11 szpitali. Wei Qingxiang, zastępca burmistrza Lanzhou, deklaruje, że miasto zapewni bezpłatne testy dla osób, które mają poddać się badaniom, jednak odmawiają stawienia się na nich. Do tej pory przebadano łącznie 55 725 osób, co stanowi aż 97,5 proc. mieszkańców Yanchang Road – najbardziej skażonego podokręgu.

Czym jest bruceloza?

Bruceloza jest chorobą odzwierzęcą, wywoływaną przez bakterie z rodzaju brucella. To, czy przebiegnie ciężko, zależy od sposobu, w jaki doszło do zakażenia oraz gatunku bakterii. Chorzy skarżą się na gorączkę, dreszcze, bóle mięśniowe, biegunkę, czy wymioty. Jeśli pacjent nie podejmie leczenia, może dojść m.in. do uszkodzenia wątroby i mięśnia sercowego.

Zobacz także: Zobacz też: Niezwykła karetka pogotowania. Chińscy ratownicy ruszają z pomocą
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECpCUmq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(264)
ach
10 miesięcy temu
WHO siedzi w -- kieszeni u chińczyków i ciag dalszy nastapi
PIS
10 miesięcy temu
Chińska toksyna to niech Trump Elżbieta Putin mur zbudujom a jak już wypuszczony nawet jednego to na izolacje
Kocham PIS
10 miesięcy temu
Hiniskie toksyny i hińczycy z tego słynom
bECpCUmr
,,,,
10 miesięcy temu
a co na to ,,who,,
Grzegorz
10 miesięcy temu
W ramach troski o naszą planetę należy unicestwić Chiny
brrrr
10 miesięcy temu
Gdyby nie chiny świat byłby lepszy.
chris
10 miesięcy temu
hmm w fabryce szczepionki a na wikipedi pisze "Nie odkryto także szczepionki. " to czego to byla fabryka?
Hornet
10 miesięcy temu
To samo na 100% jest przyczyną pandemii Covid -19
Anonim
10 miesięcy temu
eh od Sarsa z 2003 do bakterii brucelozy i to wszystko w Chinach!
bozenka
10 miesięcy temu
nie lubimy chinczykow,sa odporni na wszystko i karni,do tego przedsiebiorczy,proponuje zapoznac sie z historia Chin od zarania ich dziejow i dlaczego stronili od ludzi z zachodu,ktorzy pchali sie do nich przyslowiowymi drzwiami i oknami i zazdroscili wszystkiego czego sami nie mieli.
Stefan
10 miesięcy temu
To jakieś żarty.
Ktoś
11 miesięcy temu
Trump powinien gdy przegra wybory to jeszcze w te Chiny bombę atomową rzucić, a nie i był by spokój wirusami i Chinami, by zwalił winę na przeczywnika, że to on zrobił ten Biden.
2020
11 miesięcy temu
Robią szczepionki a do dezynfekcji uzywają przeterminowanych srodkow!?czy dobrze to rozumiem?czy moze z tych przeterminowanych srodkow robią szczepionki hahaha.to ciekawe z czego te maseczki przywleczone antonowem???
bECpCUmj
Bogobati
11 miesięcy temu
Dlaczego ONZ nie wprowadzi sankcji na Chiny za użycie broni biologicznej jakim jest wirus sarsa, nikt nie potępił tego państwa za globalna katastrofę, Rosja za Krym to główny winowajca wszelkiego zła na całym świecie a Chiny są cacy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić