Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Wyciek w fabryce w Chinach. Tysiące zakażonych. Nowe informacje

431

Wyciek w fabryce w Chinach sprawił, że ponad 6 tys. osób zaraziło się brucelozą. Właśnie podano nowe fakty w głośnej sprawie.

Wyciek w fabryce w Chinach. Tysiące zakażonych. Nowe informacje
Bakteria brucelozy (Getty Images, BSIP , Contributor)

Do wycieku w fabryce w Lanzhou doszło na przełomie lipca i sierpnia 2019 roku. Pracownicy fabryki środków farmaceutycznych Zhongmu Lanzhou wykorzystywali przeterminowane środki dezynfekujące w procesie produkcji szczepionek przeciw brucelozie. W konsekwencji miał miejsce wyciek aerozoli, które zawierały te bakterie.

Wyciek w fabryce w Chinach. Mieszkańcy zarażeni bakterią brucelozy

Bakterią brucelozy zaraziło się łącznie 6620 osób. Odpowiedzialnością za zdarzenie obarczono ośmiu pracowników fabryki - donosi "Global Times". Rzecznik Biura Rolnictwa i Spraw Wsi w Lanzhou potwierdził, że zostali oni zwolnieni z pracy lub otrzymali oficjalne ostrzeżenia.

Władze Zhongmu Lanzhou wypłaciły pierwszą rekompensatę w wysokości 10 milionów juanów (ok. 5 789 310 złotych). Pieniądze zostały przeznaczone na monitorowanie sytuacji w regionie, diagnostykę, leczenie oraz odszkodowania dla zarażonych. Rzecznik fabryki środków farmaceutycznych zapowiedział, że w przyszłości dojdzie do wypłacenia pełnej kwoty rekompensaty.

Zarażeni pacjenci trafili łącznie do 11 szpitali. Wei Qingxiang, zastępca burmistrza Lanzhou, deklaruje, że miasto zapewni bezpłatne testy dla osób, które mają poddać się badaniom, jednak odmawiają stawienia się na nich. Do tej pory przebadano łącznie 55 725 osób, co stanowi aż 97,5 proc. mieszkańców Yanchang Road – najbardziej skażonego podokręgu.

Czym jest bruceloza?

Bruceloza jest chorobą odzwierzęcą, wywoływaną przez bakterie z rodzaju brucella. To, czy przebiegnie ciężko, zależy od sposobu, w jaki doszło do zakażenia oraz gatunku bakterii. Chorzy skarżą się na gorączkę, dreszcze, bóle mięśniowe, biegunkę, czy wymioty. Jeśli pacjent nie podejmie leczenia, może dojść m.in. do uszkodzenia wątroby i mięśnia sercowego.

Zobacz także: Zobacz też: Niezwykła karetka pogotowania. Chińscy ratownicy ruszają z pomocą
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić