Jak dwie krople wody. Kinga Duda to wykapana Agata Duda

94

Doskonale wiadomo, że Kinga Duda ma bardzo bliskie relacje z rodzicami. Teraz okazuje się również, że nie tylko kontynuuje ścieżkę zawodową ojca, ale również wygląda jak... jej mama.

Jak dwie krople wody. Kinga Duda to wykapana Agata Duda
(prezydent.pl, YouTube)

Agata Duda, z domu Kornhauser ukończyła studia na wydziale filologii germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracę magisterską napisała na temat tetralogii Horsta Bienka. Jest więc bardzo wykształconą kobietą.

Ale pani prezydentowej nie można również odmówić szyku, elegancji i ... urody rzecz jasna. Zdjęcia z młodości tylko to potwierdzają - długie blond włosy, idealna symetria twarzy, błękitne duże oczy.

Jak dwie krople wody

Przyglądając się zdjęciom 20-letniej Agaty Dudy, można też odnieść wrażenie, że tę twarz się już gdzieś widziało. Okazuje się bowiem, że jej 25-letnia córka, Kinga, to dosłownie skóra zdjęta z matki. Podobieństwo jest uderzające.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że Kinga Duda opanowała niemiecki na poziomie średniozaawansowanym. Być może pomogła jej w tym mama, która jest przecież germanistką.

Mimo wielu podobieństw do mamy drogę zawodową prezydencka córka wybrała po ojcu. Zdecydowała się bowiem na studia prawnicze. Po skończeniu studiów na tym kierunku na Uniwersytecie Jagiellońskim zdecydowała się na studia za granicą. Ukończyła Collumbus School of Law na The Catholic University of America w Stanach Zjednoczonych.

Potem przyszedł czas na szlifowanie umiejętności na kursach. Kinga Duda odbyła także kilka staży zawodowych (1-miesięczny w firmie Clifford Chance oraz 2-miesięczny w kancelarii Kubas Kos Gałkowski w Warszawie).

Dziś piękna córka prezydenckiej pary - Agaty i Andrzeja Dudy jest wziętą prawniczką. Można się tylko domyślać, że błyszczy nie tylko urodą, ale też umiejętnościami.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić