o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
KLS
|

Kleryk mieszka i pracuje w szpitalu covidowym. Mówi, co tam się dzieje

55
Podziel się

23-letni Oskar Sosna jest klerykiem Wyższego Seminarium Duchownego w Obrze w woj. wielkopolskim. Od października 2020 roku mieszka i pracuje w szpitalu COVID-owym w Torzymiu.

Kleryk mieszka i pracuje w szpitalu covidowym. Mówi, co tam się dzieje
Oskar Sosna (Twitter.com)
bEryghqt

Raport dotyczący ilości zmarłych osób i zajętych łóżek na oddziałach covidowych wciąż mrozi krew w żyłach. Brakuje też rąk do pracy. W jednym z takich szpitali pracuje 23-letni Oskar Sosna, misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej, obecnie na stażu pastoralnym we wspólnocie zakonnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Mężczyzna pochodzi z Bierunia Starego. Na pracę w szpitalu covidowym (wcześniej Szpitalu Kardiologiczno-Pulmonologicznego w Torzymiu w województwie lubuskim) zdecydował się w ubiegłym roku. Oprócz tego, że pomaga, to również tam mieszka.

bEryghqv
Chorzy, choć zostali zostawieni bez sakramentów, mają poczucie, że blisko nich jest zakonnik, który się nimi opiekuje i się za nich modli - mówi kleryk.

Oblat twierdzi, że pracownicy są w szpitalu różni. Jedni są bardzo pobożni, innych obecność duchownego na oddziale dziwi.

Są pracownicy bardzo pobożni, którzy wspólnie modlą się przed dyżurem, posługują z natchnienia Ducha Świętego i proszą mnie o modlitwę, kiedy idę na Eucharystię. Są też i tacy, którzy okazują wielkie zdziwienie, kiedy słyszą, kim jestem i że zarobki nie są dla mnie istotne - twierdzi.
bEryghqB

Codzienne obowiązki

Kleryk nie zajmuje się tylko życiem duchowym w szpitalu. Lista jego obowiązków jest znacznie dłuższa.

Niektórym zmieniamy pampersy, myjemy, zmieniamy posłania łóżek, ustawiamy do jedzenia, układamy do snu, karmimy, podajemy leki, wymieniamy butle z tlenem, prowadzimy na wózku do toalety i rozmawiamy - wylicza.
bEryghqC

Należy zaznaczyć, że pomaga również pielęgniarkom w wykonywaniu badań. Przyznaje, że bywa też wzywany do wynoszenia ciał zmarłych, co jest najgorsze.

W pracy habitu jednak nie nosi. Naturalnym strojem jest jednak kombinezon ochronny, taki jakie mają lekarze i pielęgniarki. Posługę na oddziale COVID-owym podjął świadomie i dobrowolnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEryghqW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(55)
Lena
3 miesiące temu
prawdziwy uczeń Chrystusa. Super gość.
????
4 miesiące temu
ojej co za podziw dla kleryka, a przecież tacy powinni być wszyscy księża, a nie tylko on jeden, przestańcie lizusi
????
4 miesiące temu
pisze, że pomaga,... zmieniamy, myjemy, wynosimy,karmimy, a co robi Oskar?
bEryghqX
Lsa
4 miesiące temu
Bóg zapłać.Jest to bardzo ważne dla chorych . Życzę zdrowia i wytrwałości.
Ryszard
4 miesiące temu
Jednak w zakonach prędzej można spotkać ludzi z powołania, a nie z zawodu (żeby nie powiedzieć po tacie - też księdzu). Może tak uczelnia Rydzyka by zaczęła pomagać?
BBronek
4 miesiące temu
Brawo, za Pana Kleryka co pomaga. Episkopat tylko gada, nic nie pomaga. Może to i dobrze, bo tylko już mało co, i wiadomo, że to tylko gadka, jakieś pisemko, aby tylko mamone ściągnąć. Gdyby to co gadają z ambony było prawda, to by cały episkopat pracował jak stalowe w szpitalach. Czyż nie tego Bóg wymaga. A episkopat siedzi i liczy mamone.
Bai
4 miesiące temu
Brawo super oby takich ludzi więcej
jaszczurka
4 miesiące temu
Takich ludzi nam potrzeba Wielkie ukłony w stronę Oskara
Duch
4 miesiące temu
Te moderatorki, a komentarze reklamujące panienki wam nie przeszkadzają??
Ala
4 miesiące temu
Wszyscy ksieża, których w życiu spotkałam tacy byli, otwarci na innych, pełni pokory i chęci pomagania innym. Bardzo jestem im wdzięczna, że zechcieli towarzyszyć mi w rozwoju duchowym.
habit
4 miesiące temu
Propaganda, mieszka, je w szpitalu na nasz koszt i jeszcze niezłą pensję pobiera. Następny faryzeusz, któremu w oczach kręcą się monetki.
D.
4 miesiące temu
Życzę wytrwałości i zdrowia.
King
4 miesiące temu
Fanatycy religijni są niebezpieczni, choć często wyglądają na niegrożnych pomyleńców.
bEryghqP
o.o.
4 miesiące temu
Bóg zapłać Temu klerykowi 🙂 Ludzie, nawróćcie się do Boga 🙂 to coś pięknego 🙂
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić